Salon rustykalny

Salon rustykalny

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Salon rustykalny-poradnik Westwing

Salon to nie tylko miejsce do odpoczynku. To także wizytówka domu i pomieszczenie, do którego zaprasza się gości. Dlatego niezwykle ważne jest, żeby jego aranżacja była spójna, funkcjonalna i odzwierciedlała gust domowników. Dużą popularnością cieszy się ostatnio salon rustykalny, który zachwyca sielskim charakterem i akcentami inspirowanymi naturą. Bez wątpienia można powiedzieć, że takie pomieszczenie to kwintesencja wyważonego designu i oaza relaksu.

Jak powinien wyglądać salon rustykalny? Jakie meble do niego wstawić? Odpowiadamy!

Styl rustykalny

Styl rustykalny to inspiracja sielskim życiem i przyrodą. Widać to we wszystkich elementach aranżacji:

  • Materiały, które wykorzystywane są do tworzenia mebli, dekoracji i dodatków w stylu rustykalnym zawsze są naturalne. Oznacza to, że we wnętrzach przeważa drewno połączone z kamieniem, wikliną i lnem.
  • Kolory to barwy drewna i roślin. Rzadko widać tu mocne akcenty, raczej spotyka się brązy, écru i biel.
  • Design jest prosty i funkcjonalny i w dużej mierze nawiązuje do stylu klasycznego.

Salon rustykalny — meble

Meble rustykalne wykonuje się z drewna i pokrywa się je bezbarwnym lakierem lub olejem. Dzięki temu widoczna jest struktura tego naturalnego materiału. Często zachowuje się także kształt drzewa, robiąc elementy mebli z bali. W ten sposób powstają proste ławy, krzesła a nawet stoły.

W salonie rustykalnym zawsze jest miejsce dla wygodnej sofy, która tapicerowana jest naturalną tkaniną w jasnym kolorze. Zwykle jej drewniana konstrukcja jest widoczna i stanowi element dekoracyjny mebla. Obok sofy ustawia się wygodne fotele, niewielki stolik kawowy, a w dalszym sąsiedztwie komody i szufladniki z metalowymi uchwytami lub okuciami. Wszystkie te meble mają prostą lecz solidną budowę.

Salon rustykalny — dodatki i dekoracje

Dodatki i dekoracje to niezbęde uzupełnienie każdej aranżacji. We wnętrzach rustykalnych także są mile widziane, jednak przy ich doborze należy zachować umiar. W salonie warto dodać kilka elementów, które przełamią surowość kamienia i proste drewniane konstrukcje, nadając przytulność pomieszczeniu. Mogą to być miękkie poduszki na sofę lub puszyste pledy służące jako narzuty na fotel.

Warto także zatroszczyć się o funkcjonalne dodatki. Mogą to być wiklinowe kosze, służące do przechowywania drobiazgów lub wazony na świeże kwiaty. Zwieńczeniem aranżacji salonu mogą być proste metalowe lampy sufitowe i stołowe.

Salon rustykalny to miejsce stworzone do odpoczynku! Miło jest usiąść we wnętrzu, które swój urokliwy charakter zawdzięcza naturze.

Nadchodzące promocje