Siedzisko do przedpokoju

Siedzisko do przedpokoju

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Siedzisko do przedpokoju-poradnik Westwing

Przedpokój jest miejscem, które warto funkcjonalnie zaaranżować. Zazwyczaj umieszczana jest w nim szafka na buty, lustro, wieszak, ewentualnie wnękowa szafa. Często w tym pomieszczeniu brakuje mebla, który umożliwiłby wygodną zmianę obuwia lub chwilę odpoczynku po całym dniu poza domem. Takim elementem może być siedzisko do przedpokoju. To funkcjonalny przedmiot, który zajmie niewiele miejsca, a może umilić codzienne wyjście z domu oraz każdy powrót. Siedzisko nie musi być nudne. Może stanowić centralny punkt całej aranżacji, dzięki swojej ciekawej formie lub intensywnej barwie. Często posiada designerski motyw, na przykład nadruk w graficzne wzory. To gadżet, który będzie odpowiedni dla dzieci, szczególnie jeśli są na etapie nauki wiązania obuwia. Jest to również dobry pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Podpowiadamy, dlaczego siedzisko do przedpokoju to niezbędny element aranżacji!

Siedzisko do przedpokoju jako element aranżacji

Siedzisko do przedpokoju może stanowić aranżacyjny dodatek do wnętrza. To niewielki mebel, lecz można go tak wyeksponować, że będzie stanowił centralny punkt pomieszczenia. Do przedpokoju w prowansalskim stylu będzie pasowało beżowe siedzisko na drewnianych, profilowanych nogach. Sprawdzi się ono także w aranżacji vintage. Mebel z obiciem w mocnych, nasyconych kolorach będzie dobrze wyglądał w modernistycznym pomieszczeniu. Do przedpokoju w stylu scandi warto zakupić białe, minimalistyczne siedzisko z nogami wykonanymi z jasnego drewna. Świetnie będzie współgrał z dywanikiem z owczej wełny. Siedziska do przedpokoju dostępne są także w formie dużego worka wypełnionego piankowymi kulkami lub gąbką.

Siedzisko do przedpokoju – rodzaje

Siedziska do przedpokoju w ostatnich czasach cieszą dużą popularnością. Często produkuje się je z następujących materiałów:

  • Drewno – siedziska wykonane z tego materiału są trwałe i posiadają wysoką jakość. Mogą posłużyć w przedpokoju przez długi czas. Będą atrakcyjnym dodatkiem do prowansalskiego, vintage’owego wnętrza oraz pomieszczeń w stylu scandi.
  • Plastik – meble z tego materiału są mniej trwałe, ale występują w wielu pokojach i posiadają niską cenę. Atrakcyjną ozdobą są minimalistyczne, przezroczyste siedziska. Sprawdzą się one w przedpokoju, w którym już znajduje się wiele dodatków.
  • Metal – to siedziska o surowym wyglądzie. Powinno się na nich umieszczać dekoracyjną poduszkę lub narzutę, aby były bardziej wygodne. Będą pasować do biur oraz firm.
  • Tkanina – takie modele wypełnione są na przykład gąbką i nazywane często siedziskami typu worek. Nie muszą posiadać nóżek, mogą być kładzione bezpośrednio na podłodze.

Siedzisko na prezent

Siedzisko do przedpokoju może być ciekawym prezentem dla przyjaciela, ale także dla przełożonego. Szef może umieścić ten mebel w przedpokoju firmy, a nawet w swoim gabinecie. W takim wypadku warto wybrać eleganckie siedzisko z drewnianymi nogami i materiałowym obiciem. Dla przyjaciela lepszą opcją będzie siedzisko typu worek. Jeśli bliska osoba zmieni aranżację przedpokoju, będzie mogła wykorzystać prezent jako podnóżek.