Siedzisko

Siedzisko

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Siedzisko-poradnik Westwing

Mawia się, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dlatego należy zadbać, o właściwe i wygodne miejsce do odpoczynku i obserwowania otoczenia. Tu propozycji jest wiele: od foteli, poprzez krzesła, po różnego rodzaju stołki i pufy. Przez wielki tych mebli przybywało i w zależności od epoki zmieniały swój kształt i wielkość. Dziś bardzo modnym i nietuzinkowym rozwiązaniem jest siedzisko.

Siedzisko często mylone jest z pufem. Jest jednak dużo większe od niego i czasem ma coś na kształt oparcia. Prapradziadkiem znanego dziś siedziska był worek wypchany sianem lub słomą. Był to „mebel” bardzo miękki i wygodny, a do tego łatwo go było przenieść z miejsca na miejsce. Takie same właściwości ma dzisiejsze siedzisko. To co się zmieniło, to oczywiście materiały z których się je wykonuje.

Wybieramy siedzisko

Na takim meblu zarówno duzi, jaki i mali mają poczuć się doskonale. Podpowiadamy jak wybrać siedzisko dla każdego członka rodziny i do każdego pomieszczenia.

Siedzisko dla dzieci
Taki mebel w pokoju dziecięcym, może stać się nie tylko miejscem do odpoczynku. Zapewniamy, że nieograniczona wyobraźnia najmłodszych znajdzie dla niego setki innych zastosowań. Wybierając siedzisko dla milusińskich zwróćmy przede wszystkim uwagę na materiał, z którego zostało uszyte. Mówi się, że dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe. Dlatego ważne jest, żeby tapicerkę mebla można było bezproblemowo wyczyścić. Do tego, jego poszycie musi być mocne i odporne na „ataki” dziecka. Nie należy również zapominać o bezpieczeństwie. Siedzisko powinno być niskie i miękkie. To wszystko sprawi, że dzieci je polubią.

Siedzisko dla dorosłych
Dzieci kochają duże, kolorowe oraz miękkie przedmioty… i to zostaje im na całe życie. Któż z nas nie lubi rozsiąść się wygodnie i na chwilę zanurzyć się w beztroskiej miękkości? Całe szczęście wymyślono siedzisko. Wybierając je dla siebie lub innych dorosłych, na początek warto się zastanowić jaki styl aranżacyjny najbardziej lubimy, lub w jakim mamy już zaaranżowane mieszkanie. To zapewne zdeterminuje materiał wykonania siedziska. W pomieszczeniach stylizowanych na loft świetnie sprawdzą się siedziska wykonane z juty, wzmacnianego lnu bądź skóry ekologicznej. W aranżacjach skierowanych na przyrodę – styl rustykalny postaw na naturalne materiały. W nowoczesnych (hi-tech, industrial) dobrze zaprezentują się tworzywa sztuczne – ich niewątpliwą zaletą jest duża wytrzymałość i łatwość utrzymania w czystości. Kolor i kształt to ostatnie i najprzyjemniejsze kryterium wyboru. Tu można pozwolić sobie na kreatywność ograniczoną jedynie naszą wyobraźnią i upodobaniami.

Stylowe porady

Siedzisko ma współczesny, nieco awangardowy kształt. Jego wygląd jest bardzo charakterystyczny, dlatego nie będzie pasował do aranżacji pałacowych i glamour. W związku z tym podpowiadamy w jakich stylach aranżacyjnych sprawdzi się najlepiej.

Loft, o czym już pisaliśmy, z pewnością pokocha taki mebel. Zwłaszcza, jeśli będzie stylizowany na tzw. „worek”.

Prostota i funkcjonalność to podstawy stylu skandynawskiego, jeśli wprowadzimy do niego kolorowe siedzisko, sukces mamy zagwarantowany.

Styl rustykalny inspiruje się naturą i bogactwem ziemi. Jeśli kochamy ten styl i cenimy sobie wygodę, tu także sprawdzi się siedzisko. Należy jednak pamiętać, że jego kolorystyka i materiał, z którego będzie wykonane powinny być naturalne.

Style orientalny i boho pełne są kolorów i wzorów. Również takie siedzisko można znaleźć na rynku. Odpowiednio zaaranżowane zmienić każdy dom w świątynię przytulności.