Składane meble balkonowe

Składane meble balkonowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Składane meble balkonowe-poradnik Westwing

Wszyscy, którzy posiadają dom, wiedzą jak dobrze jest mieć ogród lub taras, które w ciepłe dni stają się najważniejszymi miejscami, gdzie spotykają się domownicy. Jednak właściciele mieszkań w bloku też mogą mieć przestrzeń, w której można spędzać czas na świeżym powietrzu – jest nim balkon. Dobrze zaaranżowany stanie się prawdziwą oazą relaksu. Nie może na nim zabraknąć stylowych dekoracji i wygodnych mebli. W niewielkiej przestrzeni sprawdzą się składane meble balkonowe. Pomogą one stworzyć kącik do jedzenia lub odpoczynku.

Składane meble balkonowe pełne zalet

Składane meble balkonowe doskonale spiszą się na niewielkich powierzchniach. W razie potrzeby można je szybko złożyć i zrobić w ten sposób miejsce na przykład dla suszarek na bieliznę. Złożone meble zajmują mało miejsca i mogą być przechowywane podwieszone na ścianie balkonu. Składane meble balkonowe zwykle sprzedawane są w zestawach, w skład których wchodzi stolik i dwa krzesła. Dzięki temu, na balkonie zagoszczą wszystkie potrzebne meble. Warto również dodać, że składane krzesła balkonowe nie ustępują wygodą modelom, których nie można złożyć. Tak samo jest w przypadku wyglądu – jest on bardzo estetyczny, a wybór jest tak duży, że każdy z pewnością wybierze coś dla siebie.

Składane meble balkonowe z różnych materiałów

składane meble balkonowe

Składane meble balkonowe, podobnie jak tradycyjne modele, są produkowane z różnych materiałów. Najpopularniejsze są składane meble balkonowe z drewna. Za ich wyborem przemawia niewygórowana cena, duża trwałość i naturalny wygląd. Warto jednak pamiętać, że drewniane meble wymagają konserwacji przynajmniej raz do roku. Dużą popularnością cieszą się również składane meble balkonowe z metalu. Wprawdzie są one nieco ciężkie, ale zasługują na uwagę dzięki swojej trwałości oraz dzięki dekoracyjnemu charakterowi. Coraz częściej tworzy się także meble, które mają solidną metalową konstrukcję, lecz ich oparcie i siedzisko zrobione są z innego materiału. Najczęściej jest to drewno lub trwała siatka tekstylenowa. Ostatni rodzaj to składane meble balkonowe zrobione z tworzywa sztucznego. Zwykle takie modele są kolorowe, dzięki czemu aranżacja nieco się rozweseli. Ich zaletą jest niewygórowana cena i odporność na warunki atmosferyczne. Meble plastikowe są lekkie, więc bez trudu można przenosić je z miejsca na miejsce.

Składane meble balkonowe w różnych stylach

  • Składane meble balkonowe w stylu nowoczesnym mają prostą, niemal minimalistyczną formę. Zwykle wykonane są z tworzywa sztucznego. Może to być matowy plastik lub transparentny akryl. Mają także mocne kolory.
  • Składane meble balkonowe w stylu skandynawskim są zrobione z drewna lub połączenia drewna i metalu. Są malowane na biały kolor i mają prostą konstrukcję.
  • Składane meble balkonowe w stylu prowansalskim także mają biały kolor, lecz ich konstrukcja jest ozdobiona dekoracyjnymi elementami. Najczęściej wykonane są z metalu. Takie meble pasują również do aranżacji w stylu angielskim i shabby.
  • Składane meble balkonowe w stylu klasycznym również mają dekoracyjny charakter, jednak w przeciwieństwie do mebli prowansalskich, mają ciemne kolory (najczęściej jest to barwa naturalnego drewna).

Składane meble balkonowe i spółka

Składane meble balkonowe jeszcze lepiej będą pełniły swoją funkcję, jeśli zostaną uzupełnione o odpowiednie akcesoria. Wśród nich na pierwszy plan wysuwają się miękkie i stylowe poduszki na krzesła. Najlepiej kupić modele bez mocowań (rzepy lub wstążki), tak żeby dało się przed złożeniem krzesła szybko zdjąć poduszkę. Na stoliku balkonowym doskonale będą wyglądały nowoczesne poliestrowe obrusy i eleganckie lampiony.

Aranżacja, do której wykorzystano klasyczne i składane meble balkonowe

Ciekawym dodatkiem do aranżacji mogą być poduszki na krzesła ogrodowe w stylu marynistycznym lub boho. Akcesoria inspirowane tematyką marynistyczną to doskonały sposób na wprowadzenie do ogrodu odrobiny wakacyjnego klimatu. Warto zdecydować się na tkaniny uszyte z naturalnych materiałów, ale łatwe w czyszczeniu. Doskonałym pomysłem będą poduszki na krzesła z grubego płótna. W kwestii kolorystyki i wzorów można postawić na tradycyjne marynarskie pasy lub motywy nawiązujące do morskiej tematyki. Na składane meble balkonowe umieszczone w aranżacji inspirowanej stylem boho idealnie pasować będą poduszki z lekkich, kolorowych tkanin, przypominające oryginalne wyroby indyjskie i orientalne.

Składane meble balkonowe są funkcjonalne i eleganckie. Sprawdzą się również jako modele ogrodowe lub na taras. Wystarczy wybrać odpowiedni wzór i kolor!