Sofa jednoosobowa

Sofa jednoosobowa

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Sofa jednoosobowa-poradnik Westwing

W niewielkich mieszkaniach niezwykle istotne jest odpowiednie wyposażenie. Meble powinny być kompaktowe i pełnić kilka funkcji jednocześnie. Sofa stanowi centralne miejsce w pokoju, dlatego jej wygląd jest niezwykle ważny.  Jej cechy zewnętrzne pozwolą uwzględnić panujący we wnętrzu styl, a także pomogą go jednoznacznie zdefiniować. W przypadku małych mieszkań doskonałym rozwiązaniem będzie sofa jednoosobowa. Jak wybrać najlepszą?    

Sofa jednoosobowa w kawalerce

Kawalerki są mieszkaniami jednopokojowymi o niewielkiej przestrzeni, które zazwyczaj zamieszkuje jedna lub dwie osoby. Jedno pomieszczenie pełni zatem kilka funkcji – jest zarazem salonem, jadalnią, gabinetem i sypialnią. Meble, które się w nim znajdują, powinny być niewielkich rozmiarów lub być wielofunkcyjne.

sofa jednoosobowa w stylu retro

W żadnym mieszkaniu nie może zabraknąć łóżka, jednak postawione w kawalerce, może sprawić, że przestrzeń będzie wydawała się optycznie mniejsza. Najpiej sprawdzi się zatem sofa jednoosbowa.

sofa jednoosobowa biała

Po rozłożeniu sofa jednoosbowa osiąga co najmniej 80 centymetrów długości, co zapewnia wystarczająco dużo miejsca na sen. Nawet jeśli kawalerka jest większa i jest w niej miejsce na tradycyjne łóżko, to sofa jednoosobowa będzie idealnym meblem, służącym do czytania lub oglądania telewizji. Przyda się także jako dodatkowe miejsce do spania dla gościa.

Sofa jednoosobowa w lofcie

Loft to apartament urządzony w przestrzeni postindustrialnej lub stylizowanej na taką. Zazwyczaj ma dużą powierzchnię i wysokość. Wyróżnia się otwartą przestrzenią. Nie ma w nim ścianek działowych, często wyposażony jest za to w antresolę, która jest idealnym miejscem na biuro lub sypialnię.

sofa jednoosobowa szara

Lofty urządza się w stylu nowoczesnym lub industrialnym. Podstawą są proste i surowe materiały, takie jak beton czy stal. Doskonale pasować tu będzie sofa jednoosbowa w stonowanych kolorach: białym, czarnym i szarym. Barwy te pozwalają urządzić loft w jednolitym stylu. Można też zaszaleć i wybrać mebel w żywym kolorze.

sofa jednoosobowa industrialna

Idealnym rozwiązaniem będzie sofa jednoosobowa, która nie tylko przykuje wzrok, ale będzie podstawą wypoczynku. Nowoczesność wystroju podkreślą takie barwy jak fiolet, czerwień, niebieski lub żółty. Można także pokusić się o kilka sof tego typu, ustawionych w różnych miejscach mieszkania.

Sofa jednoosobowa w pokoju nastolatka

sofa jednoosobowa dla nastolatka

Z problemem ograniczonej przestrzeni zmagają się również nastolatki. Ich pokoje są często niewielkich rozmiarów, dlatego meble młodzieżowe powinny być wielofunkcyjne. Kanapa może być jednocześnie łóżkiem. Funkcja schowka pozwala przechować w niej pościel na czas odwiedzin znajomych ze szkoły. Nie można zapomnieć o kolorowych akcesoriach w postaci poduszek, którymi można ozdobić sofę.

Nadchodzące promocje