Srebrna pościel

Srebrna pościel

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Srebrna pościel-poradnik Westwing

Kolor srebrny nie jest aż tak wyrazisty jak złoty, ale mimo to dodaje wnętrzu blasku i kojarzy się z luksusem. Złoto jest kolorem słońca, srebro - księżycowej melancholii. Króluje zarówno w minimalistycznych aranżacjach industrialnych, jak i pełnych przepychu wnętrzach glamour. Wabi blaskiem, choć jest w nim pewien chłód. Oznacza wykwintność, ale i pewną powściągliwość. Srebrna pościel to idealny wybór dla tych, którzy cenią niebanalną elegancję. Powinna być uszyta z satyny, atłasu lub jedwabiu. Sprawi, że każdy będzie śnić królewskie sny.

Srebrna pościel – niepowtarzalny blask

Srebrna pościel musi błyszczeć. Powinna dodawać sypialni szyku i wykwintnej elegancji. Srebrna pościel sprawi, że każdy we własnym łóżku poczuje się po królewsku. Powinna być uszyta z dobrego materiału. Oto kilka propozycji:

atłas – atłas to synonim luksusu i kojarzy się ze wszystkim co najlepsze. Splot atłasowy sprawia, że jedna strona materii jest błyszcząca, druga zaś matowa.

jedwab – tkanina jedwabna jest produktem całkowicie naturalnym, Do jej wyrobu nie stosuje się chemikaliów, które mogłyby uszkodzić cienkie i delikatne nitki. Jest trwała, ma naturalne właściwości antyalergiczne i nie drażni skóry. Cena pościeli jedwabnej jest dość wysoka, spory wydatek rekompensuje jednak wysoka jakość.

satyna bawełniana – łączy elegancję satyny z praktycznymi właściwościami bawełny. Jest delikatna i bardzo przyjemna w dotyku. Ma właściwości higroskopijne i nie trzeba jej prasować. Wybierając komplet pościeli z satyny bawełnianej, ma się gwarancję jakości i wygody.

bawełna z błyszczącymi wykończeniami – nawet szara pościel może nabrać srebrzystego blasku, gdy ozdobi się ją błyszczącymi dodatkami. Mogą to być małe kryształki, cekiny lub ponaszywane pasy z satyny.

Srebrna pościel w stylu glamour

Atłas, jedwab, satyna… w aranżacjach glamour musi być wykwintnie. To styl dla tych, którzy uwielbiają luksus i nie wstydzą się zamiłowania do przepychu. Sypialnia glamour nie może się obyć bez imponującego i bardzo wygodnego łoża, najlepiej z miękkim i pikowanym lub bogato rzeźbionym, wezgłowiem. Srebrna pościel w wydaniu glamour ma wyglądać szykownie i oszałamiać blaskiem. W tej stylizacji srebrna pościel może nawiązywać do stylu pałacowego i być tkana w barokowe wzory – na przykład roślinne. Łoże w stylu glamour powinny zdobić nie tylko srebrna pościel, ale i liczne poduchy uszyte ze lśniących materiałów.

Srebrna pościel w duńskim lofcie

Styl industrialny w wydaniu duńskim łączy nowoczesność loftu z nutą scandi. Loftowy chłód można tu przełamać meblami i dodatkami z drewna, oraz wprowadzając elementy bezpretensjonalnego skandynawskiego designu. W tej stylizacji drewno będzie łączyć się z metalicznymi barwami. Pożądane okażą się srebrne dodatki – wysokie wazony, świecznik lub rzeźby. Srebrna pościel doskonale będzie tu pasować – tym razem w wersji gładkiej, bez wzorów ani zdobień. Srebrna pościel z satyny ułożona na drewnianym łóżku da efekt oczekiwany w duńskim stylu industrialnym – surowy loft zyska nieco przytulności

Srebrna pościel to propozycja dla osób lubiących ektrawagancję, a przede wszystkim – prognących odrobiny luksusu.