Stojak na filiżanki

Stojak na filiżanki

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Stojak na filiżanki-poradnik Westwing

Przechowywanie wszystkich potrzebnych naczyń – zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach – potrafi sprawić sporo kłopotów. Kiedy nie można sobie pozwolić na umieszczenie w kuchni dużej ilości półek i szafek, cenny staje się każdy centymetr blatu lub parapetu, który da się zagospodarować. Z pomocą przychodzą wówczas funkcjonalne, ale i ozdobne kuchenne akcesoria, do których zalicza się stojak na filiżanki. Umożliwia on przechowywanie filiżanek w taki sposób, że nie zajmują zbyt dużo miejsca, a jednocześnie bardzo ładnie wyglądają. Oto kilka praktycznych porad, jak wybrać stojak na filiżanki.

Praktyczny i dekoracyjny

Stojak na filiżanki to idealne rozwiązanie do niewielkich kuchni, gdzie ograniczony metraż nie pozwala na wstawienie pojemnych mebli. Można go ustawić na kuchennym blacie, stole, a nawet na parapecie, dzięki czemu zestaw filiżanek do kawy nie będzie zajmował cennego miejsca w szafkach lub na półkach. Co więcej, na tego typu stojaku da się powiesić nie tylko filiżanki, ale także używane na co dzień kubki bądź szklanki. Niektóre modele posiadają także wyodrębnioną przestrzeń na talerzyki lub nieduże spodki.

Stojak na filiżanki to także gadżet dekoracyjny. Ciekawa forma, ozdobne wykończenia, niekiedy stylowe tłoczenia lub rzeźbienia – wszystko to sprawia, że meble, na których jest ustawiony od razu zyskują na urodzie. Stojak na filiżanki pomoże ponadto wyeksponować elegancki zestaw kawowy. Luksusowa porcelana to coś, czym warto się chwalić i postawić w widocznym dla każdego miejscu. Może to być zarówno kuchenny blat, jak i przeszklony kredens w jadalni. Warto też pamiętać, że piękny stojak i serwis kawowy z porcelany to znakomity pomysł na prezent ślubny, urodzinowy lub gwiazdkowy.

Stojak na filiżanki – jaki wybrać?

Wybierając stojak na filiżanki należy zastanowić się, z jakiego materiału ma być wykonany. Decyduje to m.in. o jego cenie, wytrzymałości oraz walorach estetycznych.

  • Drewno – materiał stylowy, ładnie wyglądający oraz wytrzymały. Drewniany stojak na filiżanki powinien być polakierowany, aby nie przyjmował wilgoci i nie zmieniał koloru. Do wyboru są produkty wykonane z drewna rodzimego (np. buku) lub drewna egzotycznego.
  • Stal nierdzewna – stalowy stojak na filiżanki charakteryzuje się eleganckim błyskiem oraz odpornością nawet na długotrwały kontakt z wilgocią. Często ma oryginalny, futurystyczny kształt, dzięki czemu wygląda bardzo dekoracyjnie.
  • Metal – stojak na filiżanki z metalu często sam w sobie jest miniaturowym dziełem sztuki wartym wyeksponowania. Zdobią go misternie wykonane motywy kwiatowe lub roślinne. Powinien przy tym być odpowiednio zabezpieczony przez korozją.

Stojak na filiżanki do wnętrz w różnych stylach

Kluczem do podkreślenia wystroju każdego wnętrza są umiejętnie dobrane dodatki. Także stojak na filiżanki może być przedmiotem, który uwypukli aranżację kuchni. Pomieszczenie w stylu skandynawskim, który charakteryzuje się obecnością naturalnych materiałów, zyska nowego charakteru, jeśli udekoruje je stojak na filiżanki wykonany z jasnego, bukowego lub sosnowego drewna. Drewniany stojak na filiżanki pomalowany na biało będzie natomiast świetnym dodatkiem do kuchni w stylu angielskim albo prowansalskim.

Do wnętrz nowoczesnych lepiej pasują stojaki metalowe lub stalowe. Kuchnię minimalistyczną znakomicie uzupełni prosty i funkcjonalny wieszak wykonany z błyszczącej stali nierdzewnej. Z kolei do pomieszczenia w stylu industrialnym będzie pasować stojak na filiżanki z ciemnego metalu.

Kiedy ważny jest każdy fragment przestrzeni do zagospodarowania, należy wybierać gadżety funkcjonalne i praktyczne. Z pewnością jest takim stojak na filiżanki. Zainspiruj się więc naszymi wskazówkami i wyposaż w niego swoją kuchnię!