Stół barowy

Stół barowy

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Stół barowy-poradnik Westwing

Wiele osób lubi celebrować wspólne chwile przy posiłku, drinku lub kawie i rozmowie. Niezbędne są zatem stoły, przy których można wspólnie posiedzieć. Jednym z najciekawszych przykładów jest stół lub stolik barowy. To stosunkowo nowy wynalazek. Stanowi próbę przeniesienia niepowtarzalnej atmosfery miejskich barów do współczesnych mieszkań.

Mianem stołów barowych określa się także proste, ale praktyczne stoliki, które często widuje się w nowocześnie urządzonych mieszkaniach, a które służą do oddzielenia aneksu kuchennego od jadalni lub przestrzeni mieszkalnej. Taki mebel często wykorzystuje się przy aranżacji małych kuchni, w których nie ma miejsca na umieszczenie tradycyjnego stołu. Tego typu stoły są bardzo funkcjonalne. Wyglądają lekko i ładnie. Często otaczają je krzesła, zwane hokerami, a przestrzeń pod nimi może zostać użyta do przechowywania żywności i akcesoriów kuchennych.

stolik barowy

Różne stoły barowe

Stoły barowe służą do oddzielania jadalni lub salonu od części kuchennej. Ich nazwa nawiązuje do wysokich kontuarów otaczających przestrzeń barową w klubach i restauracjach. Stoły barowe najczęściej składają się z kamiennego lub drewnianego blatu, umocowanego na drewnianej konstrukcji. Meble przeznaczone do domu są zwykle lżejsze i często wyposażone są w wąski stelaż z chromowanej lub polerowanej stali. Bardzo praktyczne i przystępne cenowo są stoliki, w których materiałem konstrukcyjnym jest aluminium – metal jednocześnie lekki i wytrzymały. Kształt blatu bywa półkolisty lub prostokątny. Jest on stosunkowo wąski, choć używany jest zarówno do przyrządzania, jak i spożywania posiłków. Czasem pod stołami tego typu dobudowuje się bądź umieszcza miniregały z półkami do przechowywania naczyń lub produktów żywnościowych.

stół barowy do salonu

Stół barowy – mebel, który potrzebuje towarzystwa

Stół barowy najlepiej prezentuje się w towarzystwie specjalnych krzeseł wyposażonych w praktyczne podnóżki, które zabezpieczają krzesło przed przewróceniem się i zapewniają podparcie dla stóp. Współczesne hokery mają ciekawe, czasem futurystyczne kształty. Najczęściej wykonywane są z chromowanej stali i nowoczesnych tworzyw sztucznych, a ich siedziska mają regulowaną wysokość. Ich design można dopasować do stylu urządzenia wnętrza i do gustów gospodarzy.

stół barowy drewniany

Stoły barowe i inne meble kuchenne – urządź kuchnię z Westwing!

Aranżacja kuchni inspirowana wystrojem amerykańskich przydrożnych barów z lat 50.? Nowoczesna przestrzeń w stylu industrialnym? A może naturalny, skandynawski minimalizm? Dzięki Westwing z łatwością urządzisz kuchnię swoich marzeń! W naszej ofercie co tydzień prezentujemy nowoczesne meble i akcesoria, w tym między innymi: stoły barowe, hokery, szafki, półki i regały, organizery do szuflad, suszarki do naczyń, lampy i kinkiety, garnki, patelnie i zastawę stołową oraz profesjonalny sprzęt AGD! Od przedmiotów z limitowanych kolekcji znanych projektantów po oryginalne wyroby z niewielkich, lokalnych warszatów — Westwing pozwoli Ci odkryć fascynujący świat eleganckich mebli i akcesoriów do domu. Współpracujemy wyłącznie z zaufanymi dostawcami, oferując wysokiej jakości produkty przecenione nawet do 70%! Już dziś dołącz do Westwing i skorzystaj z naszych promocji!