Stół biały rozkładany

Stół biały rozkładany

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Stół biały rozkładany-poradnik Westwing

Podstawowym elementem wyposażenia każdego mieszkania, sali konferencyjnej czy domu mieszkalnego jest stół. Trudno sobie wyobrazić spożywanie obiadów w towarzystwie rodziny czy urządzanie przyjęć bez pełnowymiarowego, najlepiej rozkładanego stołu. Można go ustawić w dużej kuchni, w salonie albo specjalnie do tego celu wygospodarowanej jadalni. Często również w mieszkaniach z wnęką bez okna umieszcza się stół, który nie jest oddzielany od części salonowej żadną ścianką czy choćby specjalną dekoracją.

Szeroki wybór różnego rodzaju stołów – kawowych, przeznaczonych do jadalni, salonu czy biur i lokali użytkowych – sprawia, że każdy może wybrać taki mebel, który będzie mu odpowiadał pod każdym względem. W ostatnich latach popularne są zwłaszcza stoły rozkładane białe, zwykle lakierowane. Przede wszystkim dlatego, że biel pasuje do każdego wystroju. Pozwala na zastosowanie innych dowolnych mebli w salonie czy jadalni oraz odróżniających się kolorystycznie dodatków.

Do jakiej aranżacji pasuje stół biały rozkładany?

Stół rozkładany tak samo dobrze sprawdzi się w kuchni, jak i w salonie albo jadalni. Zrobiony z lakierowanego drewna czy płyty MDF pasuje do wystrojów nowoczesnych, minimalistycznych. W takim wypadku powinien on mieć proste nogi. Lakierowany na wysoki połysk będzie odbijał światło i sprawiał, że pomieszczenie mieszkalne wyda się większe, niż jest w rzeczywistości. Stół rozkładany można ustawić w dużej kuchni i w razie potrzeby skorzystać z niego podczas przyjęcia w salonie. Biel mebli kuchennych może zostać przełamana mocnym akcentem kolorystycznym dodatków w kolorze czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, turkusowym lub fioletowym. Jednocześnie w sklepach można spotkać meble stołowe przeznaczone do wystrojów tradycyjnych, klasycznych. Stoły te mają białe blaty i najczęściej wykonane są z drewna. Mogą mieć żłobione albo rzeźbione nogi, które świetnie wyglądają w zestawieniu z ciężkimi, rzeźbionymi komodami, witrynami, z szezlongiem lub kanapą tapicerowaną skórą naturalną.

Niespotykane stoły i meble do jadalni

W jadalni czy salonie biały stół rozkładany staje się powoli standardem. Często nabywają taki mebel osoby młode, które chcą mieć nowocześnie urządzone mieszkanie. Idąc o krok dalej, można pomyśleć też o niekonwencjonalnym stole rozkładanym, na przykład takim, którego blat będzie wykonany ze szkła w kolorze mlecznym lub śnieżnobiałym. Prawdopodobnie takie meble nie będą się nadawać do mieszkań, w których są małe dzieci. Ostre kanty mogą stanowić realne zagrożenie dla bezpieczeństwa najmłodszych domowników, a poza tym powierzchnia blatu będzie pewnie wciąż pokryta odciskami małych rączek. W takiej sytuacji lepiej wybrać stół biały z lakierowanej płyty meblowej MDF. Równie dobrze wygląda w nowoczesnej jadalni, jak i tradycyjnym salonie. Blat może być osadzony standardowo, na czterech nogach lub na podstawie ze stali nierdzewnej. Ozdobna noga sprawia, że nawet zwyczajny, biały blat – z płyty lub z drewna, lakierowany bądź matowy – staje się ciekawym elementem wnętrza.

Nadchodzące promocje