Stół kuchenny barowy

Stół kuchenny barowy

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Stół kuchenny barowy-poradnik Westwing

Stół w kuchni to nierzadko centrum życia domowego. Przy nim spożywa się rodzinne posiłki, ale także odbywa narady, zasiada z przyjaciółmi, a dzieci bardzo chętnie odrabiają przy nim lekcje. Coraz większą popularność zdobywa stół kuchenny barowy, który dzięki swojej wysokości i smukłej formie wysuwa się na pierwszy plan aranżacji i staje się jej nietuzinkową dekoracją. Dlaczego warto postawić na stół kuchenny barowy i jak go wybrać? Podpowiadamy!

Jak wybrać stół kuchenny barowy?

Stół kuchenny barowy to mebel, który różni się od tradycyjnych modeli swoją wysokością (zwykle to około 110 cm). Dzięki temu, że jest większa, mebel wydaje się być smuklejszy i nadaje kuchni ciekawy wygląd. Kupując ten typ stołu kuchennego, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego został on wykonany. Wybór jest bardzo szeroki — stół kuchenny barowy może być zrobiony z litego drewna, płyty wiórowej pokrytej laminatem lub połączenia aluminiowej konstrukcji z drewnianym blatem. Warto również zastanowić się nad wielkością i kształtem blatu. Jeśli stół ma stanąć w niewielkiej kuchni i służyć dwóm osobom, wystarczy kwadratowy blat o boku długości 80 cm. Stół dla większej rodziny może mieć prostokątny lub owalny blat, długi nawet na 1,5 metra!

Stół kuchenny barowy w aranżacji

Wydawać by się mogło, że stół kuchenny barowy pasuje tylko do aranżacji nowoczesnych. Dużo w tym prawdy, gdyż mebel o minimalistycznym wyglądzie, pokryty warstwą połyskującego, kolorowego akrylu faktycznie dobrze będzie wyglądał we wnętrzu modernistycznym. Jednak taki wysoki mebl także może dobrze wyglądać w kuchniach w innych stylach. Z pewnością będzie pasował do funkcjonalnie urządzonej kuchni skandynawskiej — tu można wstawić model z półkami z boku. To doskonały przykład uwielbianego w Skandynawii pomysłowego designu.

Drewniany stół kuchenny barowy może sprawdzić się w aranżacji z rustykalną lub klasyczną nutą. Wystarczy, że będzie wykonany z naturalnego drewna i będzie miał lekko dekoracyjny charakter.

Stół kuchenny barowy

Stół kuchenny barowy i inne meble

Stół kuchenny barowy, żeby mógł spełniać swoje zadanie potrzebuje odpowiedniego towarzystwa. Mowa tu o specjalnych, wysokich krzesłach. Tu także wybór jest spory. Można zdecydować się na proste barowe stołki lub nieco wygodniejsze krzesła barowe z oparciem. Jedne i drugie modele zwykle mają tapicerowane siedziska i nowoczesny wygląd. Jednak osoby, wolące tradycyjne wzornictwo też mogą znaleźć krzesła barowe dla siebie. W sklepach dostępne są nawet takie, które swoim wyglądem nawiązują do stylu ludwikowskiego.

Stół kuchenny barowy to mebel, którego charakter stanowi nowoczesne podejście do urządzania kuchni. Warto mieć do w swoim domu!