Stół kuchenny kwadratowy

Stół kuchenny kwadratowy

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Stół kuchenny kwadratowy-poradnik Westwing

Kuchnia to serce domu. Ważne jest więc, aby znajdowały się w niej funkcjonalne meble, które będą zarazem atrakcyjne dla oka. Jednym z tego rodzaju przedmiotów jest stół kuchenny kwadratowy. Zachwyca on swoim nietypowym kształtem. Popularnością cieszą się modele wykonane z drewna. Zapewne dzieje się tak za sprawą tego, że materiał ten ma wiele zalet. Przede wszystkim jest ekologiczny, ma właściwości higroskopijne oraz elektrostatyczne, a także nadaje pomieszczeniu przytulności oraz niepowtarzalnego charakteru. Podpowiadamy, dlaczego stół kuchenny kwadratowy to wyjątkowy mebel, który warto umieścić w swoim wnętrzu. Zachwyci on gusta nawet najbardziej wymagających miłośników designu!

Stół kuchenny kwadratowy – zalety drewnianych modeli

Jeśli stół kuchenny kwadratowy wykonany jest z naturalnego drewna, jest to mebel na wagę złota! Ma on wiele zalet, dzięki którym idealnie sprawdzi się w kuchni. Oto niektóre z nich:

  • Właściwości higroskopijne – to oznacza, że drewno wchłania oraz oddaje wilgoć do momentu, aż jej poziom wyrówna się w pomieszczeniu. To niezwykle ekologiczny, naturalny i bezpieczny dla zdrowia materiał.
  • Właściwości elektrostatyczne – dzięki nim w kuchni nie tworzą się zawirowania kurzu, a na meblach osadza się ich minimalna ilość. Jest więc to idealne rozwiązanie dla alergików, ale i wszystkich osób, które dbają o zdrowie.
  • Ponadczasowość – stół kuchenny kwadratowy wykonany z drewna ma ponadczasowy wygląd. Wybierając tego rodzaju mebel ma się pewność, że za kilka lat nie wyjdzie on z mody. Dzięki temu jest to dobra inwestycja na przyszłość.
  • Łatwe w obróbce – drewno to materiał łatwy w obróbce. Daje to duże możliwości aranżacyjne.
  • Niezbyt częsta konserwacja – stół kuchenny kwadratowy zrobiony z drewna wymaga konserwacji. Dzięki niej będzie mógł posłużyć w kuchni przez długie lata. Nie jest to jednak zbyt częsty proces. Niektóre modele można impregnować jedynie raz w roku.

stół kuchenny

Funkcjonalny stół kuchenny kwadratowy

Stół kuchenny kwadratowy to funkcjonalny mebel. W przestronnych pomieszczeniach świetnie będzie się prezentował ustawiony na środku pomieszczenia. Wtedy będzie można mieć do niego dostęp ze wszystkich stron. Zazwyczaj umieszcza się wokół niego cztery krzesła, co sugeruje, że jest przeznaczony do kameralnych spotkań. To sprawia, że nadaje on pomieszczeniu romantycznego charakteru oraz przytulności. W mniejszych kuchniach ten mebel sprawdzi się równie dobrze. W tym wypadku lepiej jest jednak jeden z jego boków dosunąć do ściany. Wtedy zajmie on mniej miejsca. Jak widać, stół kuchenny kwadratowy ma same zalety, dlatego też warto umieścić go w swojej aranżacji i cieszyć się jego funkcjonalnością oraz pięknym wyglądem!