Stół kuchenny owalny

Stół kuchenny owalny

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Stół kuchenny owalny-poradnik Westwing

Stół to jeden z najważniejszych mebli w każdej kuchni. Dlaczego jest tak istotny? Ponieważ można przy nim jeść posiłki, przygotowywać je, rozmawiać ze znajomymi, relaksować się podczas picia kawy, a nawet pracować lub się uczyć. Jak widać, jest to bardzo funkcjonalny przedmiot. Ważne więc, aby miał odpowiedni kształt oraz wielkość. Dobrym wyborem jest stół kuchenny owalny. To ponadczasowy mebel, który zachwyca swoją opływową formą. Nadaje on pomieszczeniu prestiżu oraz zupełnie nowego, przytulnego charakteru. Podpowiadamy, dlaczego stół kuchenny owalny to wyjątkowy produkt. Zadowoli on gusta nawet najbardziej wymagających miłośników designu!

Stół kuchenny owalny – materiał

W sklepach dostępne są stoły kuchenne owalne zrobione z różnego rodzaju materiałów. Oto niektóre z nich:

  • Lite drewno – to jedne z najtrwalszych stołów. Do tego materiał, z którego zostały wykonane, ma naturalne słoje oraz sęki, które nadają temu meblowi niepowtarzalnego charakteru. Każdy stół kuchenny owalny wykonany z litego drewna jest po prostu wyjątkowy! Materiał zależy od upodobań estetycznych właściciela. Zazwyczaj produkuje się stoły z drewna sosnowego, dębowego, bukowego, orzechowego lub egzotycznego.
  • Szkło – często są to metalowe stoły z owalnym, szklanym blatem. Bardzo dobrze sprawdzają się w kuchni, ponieważ łatwo jest utrzymać je w czystości. Wystarczy umyć blat stołu za pomocą detergentów przeznaczonych do mycia szyb lub luster. Szkło może być przezroczyste lub matowe. Najważniejsze, aby miało ranty, które będą zabezpieczać przed ewentualnymi odpryskami lub skaleczeniami.
  • Płyta wiórowa – jej jakość jest zależna od grubości. Płyty wiórowe złożone z wielu warstw to laminaty. Niewiele ważą, dzięki czemu z łatwością można je przenosić z miejsca na miejsce. Nie są jednak aż tak trwałe, jak stoły wykonane z litego drewna.

Stół kuchenny owalny – powłoka

Stół kuchenny owalny powinien mieć odpowiednią powłokę. Najpopularniejsze z nich to:

  • Laminat – to okleina, która imituje drewno. Jest trwalsza od lakieru i atrakcyjnie się prezentuje.
  • Fornir – to także okleina produkowana z drewnianej sklejki, najtrwalsza ze wszystkich dostępnych na rynku. Jest odporna na czynniki zewnętrze, dlatego wspaniale sprawdza się w kuchni.
  • Lakier – najchętniej wybierany jest model akrylowy. Jest on trwały i odporny na czynniki zewnętrzne, a do tego nadaje meblom stylowy połysk.
Stół kuchenny owalny

Stół kuchenny owalny

Stół kuchenny owalny – dodatkowe atuty

Stół kuchenny owalny ma wiele zalet. Zapewne dlatego cieszy się tak dużą popularnością. Przede wszystkim umożliwia kontakt wzrokowy ze wszystkimi osobami znajdującymi się przy stole, co bardzo ułatwia konwersację. Oprócz tego nie ma kantów, dzięki czemu nadaje pomieszczeniu przytulności. Mebel ten pojawia się w kuchennych aranżacjach od lat i nic nie wskazuje na to, by stół kuchenny owalny miał wyjść mody. Jest to więc dobra inwestycja na przyszłość!