Stół kuchenny rozkładany

Stół kuchenny rozkładany

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Stół kuchenny rozkładany-poradnik Westwing

Kuchnia i jadalnia to nie tylko miejsca, w których dostarczamy naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych. To pomieszczenia, które znajdują się w każdym domu i są równocześnie jego sercem. A w samym środku tego serca znajduje się stół. Ten mebel łączy ludzi. Kojarzy się z radosnymi śniadaniami, odświętnymi obiadami i nastrojowymi kolacjami.

Czy warto kupić stół rozkładany? Współcześni ludzie mają niewiele czasu na wspólne biesiadowanie, sporych rozmiarów stół jest więc elementem, który może zainspirować do urządzania rodzinnych obiadów i kolacji dla przyjaciół. Tego typu meble to również praktyczne rozwiązanie w mniejszych kuchniach i jadalniach.

Stół pomysłowo rozkładany

Stół kuchenny rozkładany to mebel, który może być świetnym przykładem na to, jak pomysłowy potrafi być człowiek. Idea powiększania mebla poprzez rozłożenie jest w tym przypadku realizowana na wiele, nieraz zaskakujących sposobów. Oprócz tradycyjnego „rozsuwania” blatu, by w tak powstałej przestrzeni umieścić dodatkowy fragment blatu, projektanci proponują na przykład stół, który w stanie złożonym można praktycznie wziąć pod pachę i przenieść w dowolne miejsce. W wersjach minimalistycznych stół taki przeznaczony jest dla jednej osoby i dopiero rozłożenie płyt blatu dodaje meblowi „skrzydeł” (i to w najbardziej dosłownym tego słowa znaczeniu). Co ciekawe, funkcję rozkładania posiadają stoły utrzymane w najróżniejszych stylach, od skrajnie minimalistycznych, aż po nieomal nawiązujące swym przepychem do baroku.

Stół kuchenny: rozkładany czy nie?

Alternatywą dla rozkładanego stołu kuchennego, czyli mebla o stosunkowo dużej powierzchni blatu wydają się być dwa stoliki o mniejszych rozmiarach. Drugie rozwiązanie jest nieco bardziej „rewolucyjne” i przeznaczone do raczej niewielkich mieszkań: stół rozkładany, montowany do ściany. W tym przypadku blat po złożeniu styka się całą powierzchnią ze ścianą. Stołu takiego używa się wyłącznie wtedy, gdy naprawdę jest on potrzebny. Wystarczy wówczas dostawić do niego krzesła kuchenne. Osoby, którym nie zależy na funkcji zwiększania rozmiaru mebla, mogą wybrać stół kuchenny, którego blat stanowi jednolita płyta wykonana z drewna lub innego materiału. Stół taki jest mniej poręczny, szczególnie jeśli planuje się częste zmiany aranżacji mieszkania. Jego atutem jest jednak wspaniała, jednolita, idealnie gładka tafla blatu, która będzie z pewnością największą ozdobą kuchni lub jadalni. Drewno to niezwykle wdzięczny materiał meblarski. Wystarczy wyobrazić sobie wspaniałą grę świateł i kolorów, która pojawia się na powierzchni blatu stołu sosnowego, orzechowego albo na przykład dębowego. Drewniany stół tworzy atmosferę kuchni.

Nadchodzące promocje