Stół kuchenny w stylu prowansalskim

Stół kuchenny w stylu prowansalskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Stół kuchenny w stylu prowansalskim-poradnik Westwing

Styl prowansalski kojarzy się ze stonowanymi kolorami, przytulnymi wnętrzami, eleganckimi, funkcjonalnymi dodatkami, a także z postarzanymi meblami. Świetnie prezentuje się w kuchennych aranżacjach. Stół kuchenny w stylu prowansalskim to mebel, którego nie może w nich zabraknąć! Jest on nie tylko funkcjonalny, ale również ma efektowny wygląd. Dobrym wyborem są modele wykonane z drewna, szczególnie gdy są one postarzane. Dzięki temu celowemu zabiegowi można otrzymać mebel rodem z Prowansji! Podpowiadamy, dlaczego stół kuchenny prowansalski to wyjątkowy produkt, który warto mieć w swoim domu. Zadowoli on gusta nawet najbardziej wymagających miłośników designu!

Stół kuchenny w stylu prowansalskim – porady

Aby stół kuchenny w stylu prowansalskim był uniwersalny i ponadczasowy, warto wybrać model rozkładany. Jego powierzchnię można powiększać lub zmniejszać w zależności od potrzeb. Lepiej sprawdzi się on jednak w dużych pomieszczeniach. Wraz z krzesłami przedmiot ten wymaga około 12 m2 powierzchni podłogi. Ważne, aby był on również odsunięty od ściany oraz mebli o co najmniej 50 cm. Tylko wtedy będzie można przy nim wygodnie usiąść, jak i swobodnie go obejść. Nie można jednak zapominać, że przy stole spożywa się posiłki, rozmawia z bliskimi, jak i pracuje lub uczy się. Lepiej więc zdecydować się na większy rozmiar tego funkcjonalnego mebla.

Stół kuchenny w stylu prowansalskim – okrągły czy prostokątny?

W prowansalskich aranżacjach pojawiają się zarówno okrągłe, jak i prostokątne modele stołów. Które z nich są lepszym wyborem?

  • Okrągły stół w stylu prowansalskim wspaniale prezentuje się na środku pomieszczenia. Wtedy ma się do niego dostęp z każdej strony. Bardzo ułatwia on konwersację osób siedzących przy meblu. Zapewne dzieje się tak za sprawą podziału miejsc, ponieważ przy okrągłym stole wszystkie są równoważne.
  • Prostokątny stół w stylu prowansalskim – można go ustawić zarówno na środku pomieszczenia, jak i w narożniku. To sprawia, że jest on bardziej uniwersalny od okrągłych modeli. Lepiej jednak, jeśli ma zaokrąglone kanty, ponieważ jest on wtedy bezpieczniejszy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

stół w stylu prowansalskim

Elegancki stół kuchenny w stylu prowansalskim

Stół kuchenny w stylu prowansalskim to mebel, który doda pomieszczeniu przytulności. Warto więc wybierać modele w stonowanych kolorach – najlepiej białym lub beżowym. Ich największą zaletą jest to, że mogą one optycznie powiększyć pomieszczenie oraz sprawić, że stanie się ono jaśniejsze. Będą więc idealnym rozwiązaniem nawet do najmniejszych pomieszczeń.

Stół kuchenny w stylu prowansalskim nada wnętrzu prestiżu oraz romantycznego charakteru. Każdy, kto chce cieszyć się wyjątkowym meblem rodem z Prowansji, powinien wybrać ten wyjątkowy stół!