Stół kuchenny z krzesłami

Stół kuchenny z krzesłami

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Stół kuchenny z krzesłami-poradnik Westwing

Stół kuchenny to nierzadko centrum życia domowego. Przy nim spożywa się rodzinne posiłki, ale także odbywa narady, zasiada z przyjaciółmi, a dzieci bardzo chętnie odrabiają przy nim lekcje. Jednak nie tylko on odgrywa tu kluczową rolę. Warto pamiętać żeby dobrze dopasować stół kuchenny z krzesłami w tym samym charakterze. Dzięki temu powstanie idealny zestaw, przy którym będzie mogła zasiąść cała rodzina!

Klasyczny stół kuchenny z krzesłami

Klasyczne wzornictwo nadal jest modne, a meble projektowane w myśl jego zasad pojawiają się we wnętrzach prowansalskich, angielskich i oczywiście klasycznych. W kuchniach często pojawia się także klasyczny zestaw, na który składa się stół kuchenny z krzesłami. Te meble zwykle wykonane są z jednego gatunku drewna. Stół jest duży i ma solidną konstrukcję, a krzesła najczęściej są tapicerowane. W zależności od stylu aranżacyjnego mogą być malowane na biało lub pokryte bezbarwnym lakierem. Żeby podkreślić, że jest to zestaw, wszystkie meble mają jednakowe nogi — mogą być rzeźbione lub kabriolowe.

Nowoczesny stół kuchenny z krzesłami

Nowoczesny design widoczny jest także w kuchni. Stół i krzesła zaprojektowane przez współczesnych designerów rzadko są do siebie podobne, tak jak zestawy klasyczne. Jednak często mają jedną cechę wspólną, która powoduje, że meble do siebie pasują. Może to być ten sam materiał lub kolor.

Stoły i krzesła z nowoczesną duszą wykonuje się z metalu, tworzyw sztucznych, płyt wiórowych, rzadziej z litego drewna. Ich design najczęściej jest prosty, czasem minimalistyczny lub futurystyczny.

W zestawie czy osobno?

Stół kuchenny i krzesła można kupić w zestawie — wówczas można mieć pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasowały i tworzyły spójną całość. Takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej w aranżacjach w stylu klasycznym, angielskim i prowansalskim, gdzie ceniony jest porządek. Są jednak kuchnie, w których taki spójny komplet nie ma racji bytu, gdyż ponad poczucie ładu przekłada się inwencję twórczą i oryginalność. Jako przykład można podać styl skandynawski w nowoczesnym wydaniu — w kuchni urządzonej w myśl jego zasad obok prostego, drewnianego stołu stawia się kilka różnych od siebie krzeseł. Jeszcze dalej w mieszaniu stylów można pójść będąc właścicielem loftu lub kuchni eklektycznej — tu obok nowoczesnego, metalowego stołu można ustawiać krzesła w ludwikowskim stylu. To bardzo modne rozwiązanie!

Stół kuchenny z krzesłami stworzą doskonały kącik do spożywania posiłków i innych rodzinnych aktywności! Warto wybrać wygodny i elegancki zestaw.