Stół nowoczesny

Stół nowoczesny

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Stół nowoczesny-poradnik Westwing

Nowoczesne wzornictwo proponuje meble o prostej konstrukcji i bardzo praktyczne. Wydawać by się mogło, że projektanci nie mogą zaskoczyć takim sprzętem. Jednak dobór materiałów, formy stołu oraz dodatków powoduje, że nawet prosty mebel może stać się elementem nowoczesnej aranżacji wnętrza.

Stół nowoczesny zwykle wykonany jest z prostych materiałów – drewna, płyt meblowych lub szkła, umieszczonych na solidnych nogach lub metalowej podstawie. Charakteryzuje się on minimalizmem w formie. To mebel o jednolitej lub rozkładanej konstrukcji, spełniający wymagania różnych grup użytkowników.

Zaskakujący stół nowoczesny

Prosty blat z drewna lub innego materiału oparty na czterech nogach to tradycyjny kształt stołu. Projektanci udowadniają, że nawet tak zwyczajne meble jak stoły mogą stać się atrakcyjnym elementem aranżacji salonów, jadalni oraz przestrzeni biurowych. Wyroby nowoczesne zaskakują formą, materiałem, z którego zostały wykonane, jak również ciekawym designem. Produkowane są one najczęściej na zamówienie indywidualnych klientów. Kupując stół nowoczesny, można mieć w zasadzie pewność, że będzie on jednym z najmocniejszych akcentów dekoracji mieszkania, na który każdy gość zwróci uwagę. Mebel ten odznacza się bowiem oryginalnością. I niekoniecznie musi mieć postać stołu do jadalni, przy którym stawiamy krzesła i zasiada cała rodzina. Mogą to być proste, wręcz minimalistyczne ławy. Meblami przyszłości są niewątpliwie stoliki o prostych kształtach, łączące w sobie metal i szkło. Swoim niepowtarzalnym wyglądem, świetnie współgrającym z nowoczesną stylizacją wnętrza, na pewno przyciągnie też wzrok elegancki, czarny lub biały stół polerowany na wysoki połysk.

Z czego wykonane są nowoczesne stoły?

Przeglądając ofertę producentów mebli przeznaczonych do domów i biur, klient ma szeroki wybór. Dostępne są zarówno stoły o stałym wymiarze lub rozkładane, jak i ławy albo stoliki kawowe, które dobrze sprawdzają się w niewielkich mieszkaniach, na przykład kawalerkach. Blat może być wykonany z drewna, poddanego na przykład piaskowaniu, dzięki czemu zyska on niepowtarzalną strukturę. Producenci wykorzystują w tym celu również szkło – przezroczyste, białe, czarne lub w innym kolorze, jak też płyty meblowe MDF, najczęściej polerowane na wysoki połysk, a nawet kamień. Nogi mogą mieć tradycyjny charakter albo postać rzeźby czy platformy o dowolnym kształcie, wykonanej między innymi z metalu. Takie meble są dopracowane do każdego, najmniejszego szczegółu.