Stół sosnowy

Stół sosnowy

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Stół sosnowy-poradnik Westwing

Przy stole spotykamy się, by celebrować najważniejsze rodzinne chwile, ale życie codzienne również dostarcza wielu okazji do korzystania z tego pożytecznego mebla. Ponieważ stoły znajdują się w każdym domu, bogactwo wzorów, kształtów, rozmiarów i materiałów wykorzystanych do ich produkcji jest ogromna. Największą popularnością cieszą się jednak stoły drewniane.

Nie bez przyczyny ten symbol domowego ogniska i gościnności wykonany jest z właśnie z tego materiału. Drewno od tysiącleci wykorzystywane jest do produkcji mebli. Ludzkość opanowała techniki wykorzystania wszystkich jego rodzajów. Poszczególne gatunki drewna różnią się miedzy sobą nie tylko kolorystyką, ale przede wszystkim twardością, kruchością, odpornością na szkodniki i warunki atmosferyczne.

Stół sosnowy – dyskretny urok drewna

Do budowy stołów najlepiej nadają się gatunki drewna cechujące się dużą twardością i wytrzymałością, niepodlegające pękaniu czy obłupywaniu. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu drewno dębowe, sosnowe i bukowe. Stoły z drewna tradycyjnie kojarzone są najczęściej z wnętrzami utrzymanymi w stylu rustykalnym. Naturalne wady drewna (sęki, nierówności, pęknięcia) stanowią autentyczną, trudną do odwzorowania dekorację. Można te cechy drewna dodatkowo podkreślić odpowiednim polerowaniem, lakierowaniem i nabłyszczaniem, a rezygnacja z obrusa i nie zastawianie stołu zbędnymi przedmiotami pozwoli cieszyć się niepowtarzalnym rysunkiem słojów naszego mebla. Aby dopełnić efekt, uzyskany dzięki wstawieniu drewnianego stołu, musimy także dobrać pasujące do niego krzesła. Jeśli nie decydujemy się na gotowy komplet mebli do jadalni, to możemy poszukać stołu oraz krzeseł, które oprócz swojej tradycyjnej funkcji będą stanowiły niebanalną dekorację. Ciekawym pomysłem do zastosowania we wnętrzach o charakterze etnicznym może być wstawienie do pomieszczenia długiej, drewnianej ławki.

Bogactwo wzorów i kolorów

Drewniane stoły występują we wszystkich kształtach. Ciekawym akcentem w nowoczesnych wnętrzach mogą być meble wykonane z drewna sosnowego, tradycyjnie używanego do wyrobu stołów. Dobrze jest, gdy ma on niebanalny kształt albo kolor. Można pokusić się o okrągły stół sosnowy, nadający się do celebrowania posiłków i umożliwiający swobodną konwersację pomiędzy biesiadnikami lub poprzestać na stole kwadratowym, zapewniającym bardziej intymną atmosferę. Kolorystyka stosowana przez projektantów mebli sosnowych jest bardzo różnorodna i bez problemu można znaleźć stół dopowiadający każdej koncepcji stylistycznej. Nowoczesnym wnętrzom charakteru doda stół pomalowany na jaskrawy, niebanalny odcień. Skupienie uwagi na tym elemencie nada wnętrzu domowego charakteru, choć dzięki niezwykłości barwy, uzyskany efekt będzie jednocześnie odważny i zabawny. Dodatkowo o oryginalnym stylu mieszkańców będą świadczyć dobrane tematycznie lub kolorystycznie dodatki, które można często i tanio wymieniać, dostosowując wnętrze do aktualnych trendów, pór roku, a nawet nastroju.

 

 

 

 

Nadchodzące promocje