Stół z litego drewna

Stół z litego drewna

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Stół z litego drewna-poradnik Westwing

Stół to wyjątkowy mebel. Pełni wiele funkcji. Oczywiście jest przedmiotem w pełni użytkowym, wykorzystywanym do przyrządzania i spożywania posiłków, wykonywania najróżniejszych prac, ale także do nauki i zabawy. Stół ma jednak znaczenie nie tylko praktyczne – jest symbolicznym miejscem, łączącym domowników i zaproszonych gości. Integruje i zbliża ludzi. To przy stole celebruje się najważniejsze uroczystości rodzinne i wymienia wrażeniami minionego dnia. Można powiedzieć, że stół łączy pokolenia.

Masywny stół z litego drewna może stać się centralnym elementem jadalni i osią, wokół której zbudowana jest cała aranżacja tego pomieszczenia. Jego solidna konstrukcja gwarantuje trwałość mebla, który będzie towarzyszył rodzinie przez długie lata. Stół tego typu jest propozycją klasyczną, która jednak sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w bardzo różnych stylach.

Spotkajmy się przy stole

Odpowiedni stół nadaje pomieszczeniu zapraszający charakter i wprowadza do domu rodzinny nastrój. Szczególnie łatwo jest stworzyć domową atmosferę, nabywając stół drewniany, a zwłaszcza model wykonany z solidnego, litego drewna. Do produkcji mebli używane są wszystkie rodzaje drewna, chociaż niektóre wykorzystuje się jedynie do wykonywania inkrustacji. Różne gatunki cechują się bowiem różną twardością i wytrzymałością, więc nie z każdego można otrzymać dobry stół, który nie ulegnie łatwo zniszczeniu i będzie służył przez długie lata. Stoły wykonuje się często z drewna sosnowego, dębowego, olchowego i brzozowego. Ważną rolę odgrywa kolor drewna, jednak jest wiele technik pozwalających przyciemnić lub rozjaśnić naturalny odcień materiału, by nadać mu pożądaną barwę. Współcześnie dużym powodzeniem cieszą się meble malowane na różne kolory, które chętnie wykorzystuje się przy projektowaniu pokoi dla dzieci, a także w designerskich, niestandardowych wnętrzach.

Kto powinien zdecydować się na stół z litego drewna?

Planując aranżację przestrzeni jadalnej, warto pokusić się o nabycie stołu wykonanego z litego drewna. Naturalnym otoczeniem dla masywnych, drewnianych stołów są wnętrza urządzone w stylu rustykalnym. Z kolei w połączeniu z krzesłami o barwnych obiciach i niebanalnymi dodatkami, stół taki doskonale wkomponuje się w pełną ciepła i charakteru aranżację etniczną. Mebel ten sprawdzi się również w eleganckich, pałacowych wnętrzach, stanowiąc ciekawy kontrast dla szykownego, kryształowego żyrandola. Połączenie motywów rustykalnych z luksusowymi akcentami pozwala na uzyskanie wrażenia swojskości, ale w eleganckim wydaniu. Stoły z litego drewna świetnie wyglądają także w nowoczesnych wnętrzach. Dzięki temu jadalnia urządzona w monochromatycznych odcieniach nabierze charakteru i wyrazu. Naturalna struktura drewna stołu, którą wyraźnie można podziwiać w minimalistycznych aranżacjach, w subtelny sposób przełamie przemysłowe kształty i kolorystykę.