Stolik barowy do kuchni

Stolik barowy do kuchni

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Stolik barowy do kuchni-poradnik Westwing

Stoliki są jednymi z najważniejszych elementów w małej kuchni. Dużą popularnością cieszą się barowe modele. Mają one charakterystyczną nogę oraz niewielki blat. Prosta, nieskomplikowana konstrukcja i szeroka oferta kolorystyczna to niewątpliwe zalety tego rodzaju produktów. Wraz  z barowymi stołkami tworzą nowoczesny, a zarazem elegancki zestaw mebli kuchennych. Podpowiadamy, dlaczego stolik barowy do kuchni to mebel, który zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających miłośników designu, jak i… gotowania!

Nowoczesny stolik barowy do kuchni

Stolik barowy do kuchni to funkcjonalny mebel, który wspaniale sprawdzi się nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Nowoczesne stoliki barowe wyróżniają się oryginalnym kształtem i kolorem. Mogą mieć kwadratowy lub okrągły blat. Zaletą okrągłych modeli jest to, że zmieści się przy nich więcej osób. Co więcej, sprawia, że wnętrze nabiera przytulności. Kwadratowy stolik wymaga więcej przestrzeni, aby mógł być odpowiednio wyeksponowany. Popularne są meble w białym w kolorze. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym pomieszczeniu. Mogą być jednym meblem o takiej barwie w pomieszczeniu, dzięki czemu będą stanowiły ciekawy „element zaskoczenia”. Co do kształtu, najbardziej znane są modele na wysokiej, metalowej nodze. Bardziej designersko prezentują się stoliki z prostokątnym blatem, które po jednej stronie mają metalową nogę, lecz po drugiej deskę, stanowiącą przedłużenie blatu. Takie modele wyglądają niezwykle efektownie i elegancko. Warto umieścić je w swojej kuchni!

Składany stolik barowy do kuchni

W niewielkiej kuchni warto używać funkcjonalnych, na przykład składanych mebli. Dobrym pomysłem jest więc stolik barowy do kuchni, który można rozłożyć tylko wtedy, gdy jest niezbędny. Takie modele są równie trwałe jak standardowe meble. Gdy się ich nie używa, można wsunąć je za szafę lub przenieść do innego pomieszczenia, ponieważ zazwyczaj są również lekkie. Modele te również mogą mieć nowoczesny oraz designerski wygląd. Wystarczy zdecydować się na stolik barowy do kuchni, którego blat ma intensywny kolor. Stonowane odcienie, na przykład szarości i beże, również są w modzie! Dobrze będą się prezentować na przykład w skandynawskiej lub prowansalskiej aranżacji.

Stolik barowy do kuchni z krzesłami

Skoro stół barowy, to i krzesła! Najlepiej zdecydować się także na modele barowe. Dlaczego? Ponieważ są wysokie, dzięki czemu idealnie będą pasować nie tylko do stylu, ale i rodzaju stolika. Ważne jest, aby siedzisko krzesła znajdowało się około 30 cm poniżej blatu stolika, ponieważ wtedy osoba siedząca będzie mogła przyjąć wygodną pozycję. Dobrze sprawdzają się wysokie krzesła kuchenne, które mają oparcie oraz podstawek, na którym można umieścić nogi. Ponadto świetnie się prezentują i tworzą spójną aranżację ze stolikiem.