Stolik czerwony

Stolik czerwony

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Stolik czerwony-poradnik Westwing

Entliczek pentliczek czerwony stoliczek. Na kogo wypadnie? Czerwień jest kolorem, który nie może ujść uwadze. Kiedyś uważano go za kolor śmiały i prowokacyjny, choć jednocześnie doceniano jego szlachetność. Czerwień nosili królowie i damy lekkich obyczajów. Dziś wskazuje na skłonność do ekstrawagancji i chęć wybicia się z tła. Czerwienią w wystroju wnętrz posłużą się ci, którzy lubią nieszablonowe rozwiązania. Gdy jest jej za dużo, może działać niepokojąco. Za to drobne elementy w kolorze czerwonym nadadzą wnętrzu wyrazisty charakter. Stolik czerwony to idealna propozycja dla tych, którzy cenią oryginalność i nietypowe pomysły.

Stolik czerwony i design w stylu lat 60.

Lata 60. ubiegłego wieku przyniosły rewolucję we wnętrzarstwie. Zaczęto stawiać na wygodę i niestandardowe rozwiązania. Design lat 60. szedł w stronę nietypowych form. Meble miały nie tylko zdobić wnętrze, ale i sprzyjać komfortowi użytkowników. Zaczęto też stawiać na wyraziste kolory. Modne stały się kolorowe tapety w fantazyjne wzory i obicia mebli w intensywnych barwach. Obowiązkowymi elementami wystroju salonów stały się praktyczne stoliki kawowe, przy których wygodnie było podejmować gości. Obecnie powróciła moda na ten styl. Stolik czerwony w stylu lat 60. może przyjmować najróżniejsze formy. Jego blat może być okrągły, prostokątny z zaokrąglonymi brzegami lub mieć nieregularne kształty, na przykład zbliżone do trójkąta. Typowym rozwiązaniem dla tego stylu będzie drewniany stolik czerwony na trzech nóżkach o wysokości 50 cm. Stolik czerwony w tej stylizacji może być pomalowany w całości lub mieć tylko czerwony blat. Doskonale będzie komponował się z fotelami na przykład z żółtym obiciem.

Stolik czerwony w stylu pop art

W stylu pop art królują ekstrawaganckie kolory i produkty ze sztucznych tworzyw. Mile widziane są kolorowe ściany, plastikowe krzesła oraz szklane stoły. Ma być optymistycznie, z nutką szaleństwa, a nawet psychodelii. Doskonale sprawdzi się w tym wypadku stolik czerwony wykonany z włókna szklanego. To tworzywo pozwala osiągać najbardziej nietypowe, futurystyczne kształty, a jednocześnie zapewnia gładką, bardzo lśniącą powierzchnię. Ciekawym rozwiązaniem okaże się stolik czerwony na nóżce z włókna szklanego i ze szklanym blatem. Inny pomysł to stolik z barwionego na czerwono szkła giętego. Będzie trwały, a jego intensywny kolor i opływowy kształt uczynią z niego jeden z najbardziej niezwykłych i przykuwających wzrok mebli w salonie.

Czerwony stolik w aranżacji etno

Czerwień wprowadza do przestrzeni element fantazji, a czegóż jak nie fantazji spodziewamy się po stylu etno? Wnętrza w tej aranżacji też powinny wprawiać w optymistyczny, radosny nastrój. Zestawianie intensywnych, ciepłych barw jest w tym wypadku kluczem do sukcesu. Ważną rolę we wnętrzu etno będą pełnić pamiątki z podróży do odległych zakątków świata. W tę stylizacje znakomicie wpisze się stolik czerwony w stylu orientalnym. Jego design może być inspirowany stylem Bliskiego lub Dalekiego Wschodu. W wersji pierwszej powinien być wykonany z drewna z ażurowymi dekoracjami. Blat mogą zdobić arabskie ornamenty. W wersji drugiej stolik czerwony powinien być na tyle niski, by można było wygodnie przy nim siedzieć lub klęczeć na poduchach. Może być z lakierowanego drewna, zdobiony dalekowschodnimi motywami.

Czerwony stolik wybiorą ci, którzy cenią odważne pomysły i chcą wprowadzić do wnętrza nutkę optymizmu.