Stolik kawowy czarny

Stolik kawowy czarny

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Stolik kawowy czarny-poradnik Westwing

Komplet wypoczynkowy w salonie to centrum życia rodzinnego i towarzyskiego, a także doskonała strefa relaksu. Wygodne sofy i fotele tworzą idealny zestaw ze stolikiem kawowym, który często funkcjonuje również pod nazwą ława. Ten niepozorny mebel stanowi bardzo ważny element praktyczny i dekoracyjny. Na stoliku można odłożyć książkę, odstawić filiżankę kawy lub herbaty albo stworzyć ozdobną kompozycję. Łowcy najlepszego designu powinni zwrócić uwagę na uroczy stolik kawowy czarny. W aranżacji stanowi on zawsze wyrazisty akcent, a ponieważ do produkcji stolików wykorzystuje się materiały lakierowane na wysoki połysk, nawet większy model wydaje się lekki optycznie. Sprawdź, jak wybrać najpiękniejszy i najpraktyczniejszy stolik kawowy czarny.

Czarne meble i dodatki w aranżacji

Kolor czarny to barwa elegancka, która jednak wymaga uważnego stosowania w aranżacji. Duże czarne meble są bowiem wyrazistymi akcentami, dlatego mogą przytłaczać optycznie wnętrze. Świetnie za to sprawdzają się w przestronnych pomieszczeniach. Czerń wchodzi w udane duety kompozycyjne z takimi kolorami, jak szary, brązowy czy czerwony. Doskonale czuje się też w towarzystwie naturalnych odcieni drewna. Z bielą natomiast tworzy bardzo mocne zestawienia, ale za to atrakcyjne wizualnie. W końcu urządzanie wnętrz w konwencji black & white to jeden z najgorętszych trendów od kilku sezonów. Aby stopniowo przekonywać się do uroku czerni, warto zacząć od niedużych mebli i dekoracji. Stolik kawowy czarny to znakomity punkt wyjścia do dekoratorskich popisów. Ponieważ projektanci dbają o to, by czarne stoliki kawowe były lekkie optycznie, nie ma obaw, że zdominują aranżacje i „ukradną” dużo miejsca.

Materiał ma znaczenie

Stolik kawowy czarny to bardzo często model lakierowany na wysoki połysk. Istotna jest zatem solidność materiału, który powinien być odporny na zarysowania oraz łatwy do utrzymania w czystości. Do produkcji modeli w stylu klasycznym najczęściej wykorzystuje się malowane na czarno drewno, ale to niejedyna opcja godna rozważenia.

  • Stolik kawowy czarny z tworzywa sztucznego – nowoczesne technologie produkcji pozwalają uzyskiwać stoliki w niebanalnych formach, z łamanymi liniami bądź o opływowych, miękkich kształtach. Dzięki takim meblom salon zyskuje nietuzinkową dekorację. Solidne tworzywa sztuczne są ponadto odporne na zarysowania i nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych.
  • Stolik kawowy czarny metalowy – cienki blat i nóżki bądź rama z metalowych prętów to prosta recepta na uroczy, lekki optycznie stolik kawowy.
  • Stolik kawowy czarny szklany – blat z transparentnego szkła czaruje zarówno lekkością, jak i solidnością. Ponieważ do produkcji stolików kawowych wykorzystuje się bardzo wytrzymałe gatunki szkła, na przykład hartowane, nie ma obaw, że meblowi grozi uszkodzenie.

Stolik kawowy czarny w modnym wydaniu

Umiejętnie dobrany stolik kawowy czarny potrafi zdziałać aranżacyjne cuda w salonie. Staje się ciekawym elementem wystroju oraz doskonale koronuje styl wnętrzarski, który rządzi w domu. Co więcej, nie musi być to jeden duży stolik. Modnym rozwiązaniem jest umieszczenie w sąsiedztwie kompletu wypoczynkowego kilku ażurowych stolików z metalu, najlepiej każdego o innych wymiarach. Taki zestaw stolików świetnie sprawdza się w większych pomieszczeniach. To również ciekawa inspiracja do wnętrz w stylu skandynawskim. Czarne akcenty dynamizują wystrój utrzymany w ograniczonej palecie barw. Kolejnym interesującym projektem jest stolik kawowy czarny z blatem w formie tacy. Może posłużyć jako stolik barowy – wysokie krawędzie stanowią gwarancję, że nic się z niego nie zsunie. Miłośnicy współczesnych rozwiązań z awangardową nutą powinni zaś zwrócić uwagę na nowoczesny stolik kawowy czarny, w którym jedna okazała nóżka, często o wymyślnej, opływowej formie, nakryta jest lekkim szklanym blatem. Taki mebel staje się jednocześnie intrygującą dekoracją rodem z najlepszych galerii sztuki współczesnej.

Współczesny design potrafi zaskakiwać interesującymi projektami, które wyróżniają się dużą funkcjonalnością. Najlepszym przykładem jest stolik kawowy czarny, czyli niepozorny mebel, który wspaniale koronuje wystrój salonu.