Stolik metalowy

Stolik metalowy

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Stolik metalowy-poradnik Westwing

Stolik to niewielki i niepozorny mebel, który może okazać się pomocny w wielu sytuacjach. To na nim serwuje się popołudniową kawę, stawia najważniejsze dekoracje, może także służyć do pracy. Najczęściej wykonuje się go z drewna. Jednak, dlaczego by nie dodać wnętrzu nieco ekstrawagancji? Tu z pomocą przyjdzie stolik metalowy.

Niektórym stolik metalowy może kojarzyć się z industrialnymi, nieco surowymi aranżacjami. Jednak warto przytoczyć przykład przytulnego paryskiego bistro lub prowansalskiego tarasu, które nie mogą obyć się bez metalowego stolika z dekoracyjną podstawą. Podpowiadamy, gdzie najlepiej sprawdzi się stolik metalowy.

Stolik metalowy i jego rodzaje

Stoliki metalowe, podobnie jak inne tego rodzaju meble, posiadają przeróżne kształty i mogą mieć wiele funkcji. Oto lista najpopularniejszych modeli stolików metalowych:

mały metalowy stolik

Metalowy stolik kawowy  — może przybierać różne formy od prostych, niemal minimalistycznych, po bardzo ozdobne, wykonane techniką metaloplastyki. Wszystkie te meble mają za zadanie dać elegancką przestrzeń do serwowania napojów i deserów. Można je postawić zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

metalowy stolik pomocniczy

Metalowy stolik pomocniczy zwykle stoi przy ścianie i jest miejscem do eksponowania dekoracji. Sam może stanowić oryginalną ozdobę pomieszczenia.

masywny metalowy stolik

Metalowy stolik pod laptopa to niezastąpiony pomocnik każdego, kto pracuje w domu. Zwykle wyposażony jest w kółka, dzięki czemu łatwo można go transportować. Jego specjalna konstrukcja pozwala na doskonałe dopasowanie wysokości blatu. Z pomocą takiego stolika można pracować nawet w pozycji półleżącej!

Stolik metalowy w salonie

ozdobny stolik metalowy

Stolik metalowy doskonale sprawdzi się w salonie zaaranżowanym w stylu prowansalskim lub shabby chic. Najlepiej, jeśli będzie to biały model zrobiony ze specjalnie wygiętych prętów, ze szklanym blatem.

stolik metalowy glamour

Salon z nutą glamour przepełniony jest błyszczącymi dekoracjami —  stolik metalowy odnajdzie się w nim doskonale. Warto wybrać mebel wykonany z polerowanej stali — jej blask będzie wspaniałym zwieńczeniem aranżacji.

Stolik-metalowy-w-stylu-industrialnym

Styl industrialny lubuje się w metalowych meblach, wyglądających jak element wyposażenia warsztatu. Dlatego w loftowym salonie powinien pojawić się metalowy, postarzany stolik.

Stolik metalowy w ogrodzie

Meble ogrodowe bardzo często wykonuje się właśnie z metalu. Dobrze zakonserwowane będą dzielnie znosiły kaprysy pogody, nie tracąc eleganckiego wyglądu. Stolik metalowy do ogrodu powinien być odpowiednio duży, żeby bez trudu mogła zasiąść przy nim cała rodzina i jej goście. Design stolika zależy tylko od fantazji właścicieli ogrodu. Obok metalowego stolika mogą stanąć metalowe krzesła. Udekorowane wygodnymi poduszkami zmienią teren przed domem w elegancki podparyski skwer.

Stoliki metalowe w innych pomieszczeniach

Stolik metalowy jest tak uniwersalny, że może pojawić się w każdym pomieszczeniu. Doskonale sprawdzi się w nowoczesnej aranżacji, gdzie metalowe elementy odgrywają bardzo ważną rolę. Stolik metalowy do kuchni powinien być trwały i stabilny. W sypialni z nutą vintage bardzo dobrze będzie wyglądał mały mebel na wygiętych nóżkach. Taki element sprawi, że pomieszczenie zyska interesujący charakter.

Nadchodzące promocje