Stoliki do ogrodu

Stoliki do ogrodu

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Stoliki do ogrodu-poradnik Westwing

Aranżacja tarasu i ogrodu często stanowi swoiste przedłużenie salonu. Dlatego jeśli we wnętrzach króluje wyraźnie zdefiniowany styl dekoratorski, warto się kierować jego założeniami, dobierając meble pod chmurkę. Stoliki do ogrodu dostępne są zarówno w formach klasycznych, jak i efektownych nowoczesnych. Za ich pomocą można wykreować klimat tajemniczego ogrodu albo plenerowej wystawy sztuki współczesnej. Dużą popularnością cieszą się lekkie optycznie stoliki kute, które są wybierane przez romantyczne dusze. Na drugim biegunie znajdują się solidne i efektowne modele z tworzyw sztucznych, w tym bardzo cenionego technorattanu. Jak zatem z sukcesem wybierać stoliki do ogrodu?

Stoliki do ogrodu klasyczne

Miłośnicy klasycznych aranżacji powinni zwrócić uwagę na stoliki do ogrodu kute albo drewniane. Te pierwsze stanowią przykład rzemiosła artystycznego najwyższych lotów. Efektowna metaloplastyka cieszy się ogromną popularnością na południu Europy. Fantazyjne meble kute pojawiają się we wnętrzach w stylu prowansalskim oraz toskańskim. Ogród, taras czy balkon zyska mnóstwo uroku, gdy zagości w nim magiczny komplet mebli: stolik kuty i dwa krzesła. Przed zakupem warto sprawdzić, czy wybrane modele nadają się do używania na zewnątrz!

Stoliki do ogrodu drewniane również cieszą się ogromną popularnością. Zwykle drewniany blat wspiera się na lekkiej metalowej konstrukcji. Takie meble są stosunkowo tanie, dobrze znoszą wilgoć oraz trudne warunki atmosferyczne. Kluczem jest odpowiednie zabezpieczenie drewnianych i metalowych powierzchni.

Nowoczesny design w ogrodzie i na tarasie

Plastikowe meble do ogrodu długo nie cieszyły się szczególną estymą, ponieważ uchodziły za mało efektowne. Na szczęście design mebli wykonywanych z tworzyw sztucznych fantastycznie się rozwinął. Dziś stoliki do ogrodu i krzesła wyglądają jak najwspanialsze meble rodem z futurystycznych filmów Stanleya Kubricka! Część modeli ma właściwości fluorescencyjne, co oznacza, że w dzień akumulują światło słoneczne, wieczorem zaś emitują magiczną poświatę. Nowoczesne tworzywa sztuczne, z których produkuje się meble ogrodowe, są odporne na zarysowania, nie blakną pod wpływem promieni słonecznych, a często też mogą przezimować w ogrodzie. Ogromną popularnością cieszą się krzesła, fotele i stoliki do ogrodu produkowane z technorattanu. Ten materiał syntetyczny przypomina naturalny rattan, jest jednak odporny na promieniowanie UV i nie matowieje.

Praktyczne zestawy mebli

Meble ogrodowe najlepiej kupować w gotowych kompletach – stanowi to gwarancję aranżacyjnej i stylistycznej harmonii. W podstawowych zestawach znajdują się stoliki do ogrodu wraz z dwoma krzesłami. Jest to wygodne rozwiązanie, jeśli nie potrzeba dużych mebli, takich jak stół czy większe fotele albo kanapy ogrodowe. Taki komplet pozwala łatwo zaaranżować uroczy kącik kawiarniany także na niewielkim balkonie. Same meble ogrodowe nie gwarantują najwyższego komfortu – trzeba do nich dobrać odpowiednie akcesoria. Nie może zabraknąć przede wszystkim miękkich poduszek. W upalne dni przyda się również parasol ogrodowy. Do stolika do ogrodu i krzeseł łatwo dopasować praktyczną skrzynię ogrodową. Może posłużyć do przechowywania poduszek lub narzędzi do prac na grządkach, a wzbogacona wygodnym siedziskiem stanie się uroczą ławeczką.

Stoliki do ogrodu w zestawie z dwoma krzesłami pozwalają błyskawicznie urządzić kącik kawiarniany pod chmurką. Klasyczne czy nowoczesne – każde z nich mają mnóstwo zalet! A współczesne modele doskonale radzą sobie nawet z najtrudniejszymi warunkami atmosferycznymi.