Szukaj

Stoły rozkładane

12 Produkty

Stoły rozkładane - uniwersalny mebel do mniejszych pomieszczeń

Stoły rozkładane wyposażone są zazwyczaj w proste, wygodne dla użytkowników mechanizmy pozwalające na ich rozłożenie w ciągu dosłownie kilku sekund. Miłośnicy funkcjonalnych rozwiązań i prostego designu na pewno docenią te praktyczne meble, które pozwalają optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Jeśli chodzi o sposób rozkładania stołu, można spotkać takie oto rozwiązania:

  • Stół rozsuwany tradycyjnie – wystarczy rozsunąć blat na boki i wyjąć spod spodu dodatkową część i złożyć w całość. Stół już czeka na przybycie gości.
  • Stół z dostawkami bocznymi – podnieść lub przymocować oraz zablokować dostawki. I gotowe.
  • Stół z mechanizmem automatycznym – część powiększająca blat sama wyskakuje ze środka korpusu po odsunięciu części blatu. Szybciej i łatwiej nie można.
  • Stół z systemem „noga w nodze” – pociągając za jedną parę nóg przesuwa się je wraz z blatem. To rozwiązanie dotyczy największych stołów.

Stół kwadratowy rozkładany

W małych mieszkaniach jest najlepszym wyborem. Zajmuje mało miejsca, a w razie potrzeby można go rozłożyć. Kwadratowy blat może być umieszczony na nogach w różnym stylu: standardowych, prostych, rzeźbionych pasujących do klasycznych wnętrz lub na metalowej ramie, która uczyni z mebla nowoczesny stół nadający się do różnych pomieszczeń mieszkalnych i biurowych. Niski stolik o kwadratowym blacie posłuży, jako kawowy albo pomocniczy dla każdego domownika. Stoły rozkładane kwadratowe wykonane z metalu i szkła można ustawić w minimalistycznej kuchni czy salonie. Do jadalni przyda się stół rozkładany, który po złożeniu będzie miał wymiary odpowiednie do małych mieszkań.

Wielkość kompaktowa

Podstawowym meblem w salonie jest stół z krzesłami, przy którym można zasiąść do rodzinnych obiadów lub wyprawić imprezę z przyjaciółmi. Jeśli jednak pomieszczenie nie jest zbyt duże, doskonale sprawdzi się stół rozkładany 80×80 cm. Kwadratowy mebel można ustawić nawet w rogu pokoju, a w razie potrzeby rozstawić go na środku salonu wraz ze składanymi krzesłami. Został on zaprojektowany głównie z myślą o maksymalnym wykorzystaniu powierzchni niewielkich wnętrz, ale przy tym jest funkcjonalny, ponieważ z niewielkiego sprzętu po rozłożeniu staje się meblem, przy którym może usiąść sporo osób.

Stół rozkładany 80×80 cm z powodzeniem umieścimy obok dużego stołu jadalnianego, przy kanapie, narożniku lub sofie. Służy wtedy, jako miejsce na gazety, aktualnie czytaną książkę, piloty od urządzeń RTV i inne niezbędne dla domowników w danej chwili przedmioty.

Kuchnia w rozmiarze XS

Stół kuchenny rozkładany to mebel, który może być świetnym przykładem na to, jak pomysłowy potrafi być człowiek. Idea powiększania mebla poprzez rozłożenie jest w tym przypadku realizowana na wiele, nieraz zaskakujących sposobów. Oprócz tradycyjnego „rozsuwania” skrzydeł stołu i powiększenie go o dodatkowy fragment blatu, projektanci proponują stół, który w stanie złożonym można praktycznie wziąć pod pachę i przenieść w dowolne miejsce. W wersjach minimalistycznych stół taki przeznaczony jest dla jednej osoby i dopiero rozłożenie płyt blatu dodaje meblowi „skrzydeł”. Co ciekawe, funkcję rozkładania posiadają stoły rozkładane kuchenne utrzymane w najróżniejszych stylach, od skrajnie minimalistycznych, aż po nieomal nawiązujące swym przepychem do baroku.

Wygodnym rozwiązaniem jest stół kuchenny montowany do ściany za pomocą dwóch listew: poziomej, na której wisi blat i pionowej, do której mocowana jest noga podpierająca blat. Stolik, kiedy jest złożony, w ogóle nie przeszkadza nawet w małej, wąskiej kuchni. Uniwersalnym i ponadczasowym rozwiązaniem do każdej kuchni jest stół kuchenny rozkładany biały, który optycznie zabiera mniej miejsca.

Na okrągło

Okrągły stół ma wiele zalet. Jako mebel ustawiony w centralnym miejscu domu prezentuje się pięknie i stylowo. Dzięki temu, że nie ma kantów, sprawia wrażenie mebla łagodnego i bezpiecznego. Z tego samego powodu jest przyjazny dzieciom i wszystkim, którzy nie lubią „siedzieć na rogu”.

To idealny wybór do jadalni. Jego największą zaletą jest możliwość rozłożenia blatu, a tym samym powiększenia jego powierzchni. Po rozłożeniu, okrągły stół staje się stołem owalnym. To mebel bardzo funkcjonalny – zapewnia dodatkowe miejsce dla przybyłych gości, w razie potrzeby może stać się dodatkową powierzchnią roboczą. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, takich jak ciche i lekko działające prowadnice, rozkładanie i składanie stołu jest szybkie i bezproblemowe.

Wymiar ma znaczenie

Stół o wymiarach 90×90 cm nadaje się zarówno do mieszkań w bloku, jak i domów. Można go z powodzeniem wykorzystać w przestrzeni wypoczynkowej salonu, w jadalni lub w kuchni. Po rozłożeniu jego blat nie przekracza 180 cm długości. Dobrym pomysłem jest ustawianie stołów kwadratowych w rogu pokoju, wtedy nie zabierają one za dużo miejsca. Jeśli zachodzi taka potrzeba, mebel jest zaś rozkładany i ustawiany w wolnej przestrzeni pokoju. Nie trzeba posiadać do niego kompletu krzeseł, rozkładane będą idealne na każdą okazję, nawet na spotkanie w gronie dwunastu osób. Jeśli w domu są dzieci, dobrze, żeby stół o kwadratowym blacie miał zaokrąglone rogi lub był zabezpieczony specjalnymi nakładkami na kanty. Stoły rozkładane to idealne rozwiązanie do każdej przestrzeni.

Odkryj nasz szeroki asortyment stołów rokładanych na Westwing i kup swój ulubiony model!