Świeczniki szklane

Świeczniki szklane

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Świeczniki szklane-poradnik Westwing

Przed wiekami świeczniki obecne były we wszystkich domach, gdyż umieszczało się w nich świece — jedyne ówcześnie źródło światła. Z czasem, kiedy zaczęto stosować lampy oliwne, a potem elektryczne — świeczniki zaczęły pełnić funkcję dekoracyjną. Dziś produkuje się je z drewna, metalu lub porcelany. Od lat dużą popularnością cieszą się także świeczniki szklane.

Świeczniki szklane mogą na co dzień zdobić blat komody lub półkę regału, albo od święta stać się częścią stołowej aranżacji. W jednym i drugim przypadku zachwycą prostą elegancją i stylowym designem. Podpowiadamy jak wybrać i gdzie najlepiej będą wyglądały świeczniki szklane.

Transparentne świeczniki szklane

Wśród szklanych świeczników najpopularniejsze są transparentne modele. Ich ogromną zaletą jest fakt, że pasują niemal do wszystkich aranżacji. Najczęściej mają klasyczny kształt i umieszcza się w nich jedną lub więcej podłużnych, klasycznych świec.

Coraz popularniejsze stają się świeczniki na tealighty, zwane również podgrzewaczami. Takie świeczniki mają zwykle formę kielicha na wysokiej cienkiej nóżce. Doskonale sprawdzają się zarówno na stole jak i jako dekoracje salonowych aranżacji. Oprócz świeczki można w nich umieścić ozdobne kamyczki lub kolorowy piasek.

Kolorowe świeczniki szklane

Szkło może być barwione na najróżniejsze kolory. Tworzy się z niego także barwne świeczniki szklane, które rozświetlają wnętrza feerią barw. Pasują do aranżacji, w których zabawy kolorem grają ważną rolę. Może to być nowoczesne scandi, gdzie często widuje się mocniejsze akcenty oraz loft, w którym ocieplą surowy charakter wnętrza.

Styl, który nie może obejść się bez kolorowych świec i świeczników to modne ostatnio boho — w pokojach aranżowanych w myśl jego zasad duży szklany świecznik może być najważniejszą dekoracją.

Lampiony to też świeczniki

Bardzo popularne lampiony to również rodzaj świeczników. Od tradycyjnych modeli różnią się tym, że „otulają” świece swoimi brzegami. Szklane lampiony to kwintesencja nowoczesnej elegancji. Podobnie jak świeczniki na podłużną świecę, lampiony także robi się zarówno z przezroczystego, jak i kolorowego szkła.

Takie szklane świeczniki — lampiony to także doskonała baza do tworzenia dekoracyjnych kompozycji. Wystarczy w dużym transparentnym lampionie (lub wazonie) umieścić kolorową świecę w kształcie walca, a obok niej ułożyć kolorowe kamyczki, szklane kuleczki lub inne niepalne drobiazgi. To wszystko razem stworzy unikatową ozdobę, którą można ustawić na honorowym miejscu salonu lub przedpokoju.