Sypialnia niebieska

Sypialnia niebieska

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Sypialnia niebieska-poradnik Westwing

Błękit to kolor wody i powietrza. Przedburzowe niebo z niebieskiego robi się sine, a tuż przed pierwszym grzmotem zaciąga się atramentową barwą. W blasku słońca niebo wraca do królewskiego błękitu, by odbijać się w lazurowej wodzie. Błękit to także kolor… kamieni, wszak turkusowy turkus, jaspisowy jaspis, kobaltowy kobalt i oczywiście lapis lazuli błyszczą odcieniami niebieskiego blasku. Niebieskie są także kwiaty i motyle. W błękit stroją się niektóre ptaki, ryby i zwierzęta stąpające po ziemi. Wszystkie niebieskie cudowności tego świata od zawsze były inspiracją dla tych, którzy dbali o piękno w otoczeniu człowieka.

Niebieski zaliczany jest do barw tak zwanych chłodnych, a te z kolei utożsamiane są ze spokojem, ciszą, relaksem. Z tego powodu błękit chętnie wykorzystywany jest do aranżacji pomieszczeń przeznaczonych do odpoczynku. Wszelkie jego odcienie wprost idealnie nadają się do urządzenia sypialni. Kolor niebieski jest wdzięcznym partnerem dla innych chłodnych kolorów, świetnie rozumie się z bielą, wykorzystany w odpowiednich proporcjach dogada się również z barwami reprezentującymi drugą stronę koła barw – barwami ciepłymi.

Sypialnia niebieska w nowoczesnym stylu

W nowoczesnych sypialniach znakomicie odnajdują się barwy zimne, szczególnie błękity, biele i szarości. Ich wielką zaletą jest to, że odbijają światło i optycznie powiększają przestrzeń. Dzięki jasnym odcieniom błękitu sypialnia wyda się przestrzenna, nawet jeśli nie ma dużego metrażu. W tym przypadku im mniej mebli, kolorów i wzorów, tym lepiej.   Do nowoczesnej niebieskiej sypialni najlepiej wprowadzić proste i lekkie, białe, metalowe lub po prostu jednobarwne meble. Jeżeli na podłodze w takiej sypialni rozłoży się puszysty dywan shaggy, stanie się bardziej przytulna. Jeżeli wybór padnie na płaskie chodniczki w paski, nabierze skandynawskiego sznytu. Dodatki w etniczne wzory sprawią, że nowoczesna sypialnia będzie przypominać o dalekich krajach, a ozdoby z chromu czy stali nierdzewnej przywiodą na myśl industrialne fascynacje.

Sypialnia niebieska w zgodzie z tradycją

Sypialnie utrzymane w niebieskiej tonacji cieszą się niezwykłą popularnością również wśród amatorów nieco bardziej tradycyjnych aranżacji. Drewniane brązowe meble doskonale prezentują się na tle ścian w kolorach od delikatnych pastelowych błękitów po mocno nasycone granaty. Zwolennicy i zwolenniczki stylu retro mogą pokusić się o stylowe rustykalne łóżko, szafy i komody, dostępne zarówno w odcieniach naturalnego drewna, jak i wybarwiane na biało oraz w pastelowych barwach. Łóżko przykryte białą lub niebieską narzutą spotęguje wrażenie monochromu, natomiast okryte tkaniną o nasyconej kontrastowej barwie będzie sposobem na przełamanie kolorystycznego monolitu.

Sypialnia pełna światła

Kolor niebieski znakomicie współpracuje ze światłem, dlatego też warto zadbać i o ten aspekt wyposażenia sypialni. Wybór jest tu ogromny: można zainstalować lampy ścienne, lampy  sufitowe, światła punktowe oraz taśmy ledowe. Obowiązkowe w sypialni są lampki nocne – wolnostojące lub w formie kinkietów. Dzięki nastrojowemu oświetleniu niebieska sypialnia zamieni się w świat pełen wielkiego błękitu.

Nadchodzące promocje