Szafa pod skosem

Szafa pod skosem

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Szafa pod skosem-poradnik Westwing

Paryska mansarda czy małe mieszkanko na Mariensztacie? Mieszkanie na poddaszu pobudza wyobraźnię – skośne stropy, belki i odkryte elementy więźby dachowej, okno dachowe z ruchomymi obrazami przesuwającego się błękitu nieba – to wnętrza inspirujące bardziej niż jakiekolwiek inne. Poddasza potrzebują jednak rozwiązań wyjątkowo kreatywnych i niestandardowych, nie bez kozery przecież uchodzą za przestrzenie, które wymagają szczególnie pomysłowych aranżacji. Skosy są bardzo charakterystyczne, przyciągają uwagę, wymuszają pewne rozwiązania. Można powiedzieć, że odciskają na przestrzeni swoje piętno.

Wnętrza na poddaszach lubią być otwarte. Co zrobić, by były przestronne, a zarazem funkcjonalne? Na szczęście, przestrzeń pod skosami jest wprost wymarzona, by zamontować tam praktyczną szafę lub wykorzystać do innej, często nietypowej zabudowy. Niepowtarzalność wnętrz na poddaszu, stopień nachylenia skosów i ich wielkość oraz niestandardowy rozkład pomieszczeń implikują zabudowę meblową na wymiar. Warto jednak przyjrzeć się gotowym meblom projektowanym do ustawienia pod skosami - ich wybór jest naprawdę imponujący. Meble te są idealnym rozwiązaniem zarówno na poddaszu, jak i na przykład pod schodami – po prostu wszędzie tam, gdzie występują architektoniczne skosy.

Szafa pod skosem

Szafa wnękowa do przechowywania odzieży i akcesoriów? Szafa pod skosem w jadalni, idealna by w niej ułożyć talerze, kubki i szklanki? A może przykuchenna szafa–spiżarnia, w której z przyjemnością gromadzi się warzywa i owoce, słoiki z marynatami, sery oraz butelki z dobrym trunkiem? Albo szafa z półkami na książki i miejscem na komputer, do której wystarczy przysunąć krzesło, by stała się przytulną alternatywą dla tradycyjnego gabinetu? Możliwości wykorzystania szaf w przestrzeniach pod skosami są ogromne. Aby w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń, warto przy najwyższych ścianach postawić wysokie i duże szafy, pozostałe miejsca wypełniając szufladami o różnej głębokości, pudełkami, koszami, półkami, wieszakami. Można także za jednym zamachem odgrodzić nieregularną przestrzeń i uczynić z niej jedyną w swoim rodzaju zabudowę. Jak? Montując drzwi przesuwne.

Drzwi przesuwne

Dzięki maksymalnemu wykorzystaniu przeznaczonej pod zabudowę powierzchni, szafa pod skosem będzie o wiele bardziej pojemna niż tradycyjna szafa. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych systemów garderobianych, szafa taka zamieni się wręcz w prawdziwą garderobę. Przy montowaniu drzwi przesuwanych należy zwrócić uwagę na jakość systemów jezdnych, będących nieodłącznym elementem tego typu rozwiązań. Oczywiście, estetyka oraz to, czy i jak dane drzwi pasują do wnętrza, ma niebagatelne znaczenie. Diabeł tkwi w szczegółach i to właśnie rodzaj wykończenia może zadecydować, czy szafa stworzy harmonijną całość z wystrojem pomieszczenia.

Niebanalne pomysły na zabudowę

Przestrzenie pod skosami, szczególnie te znajdujące się na poddaszach, inspirują do poszukiwania innych, interesujących rozwiązań aranżacyjnych. Antresole, galerie, schodki i balustrady – to tylko nieliczne przykłady, które warto brać pod uwagę w poszukiwaniu własnego stylu urządzenia nietypowego wnętrza.