Szafa w stylu skandynawskim

Szafa w stylu skandynawskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Szafa w stylu skandynawskim-poradnik Westwing

Szafa to jeden z najważniejszych mebli. Dzięki niej można w domu zachować ład i porządek, ponieważ służy do przechowywania odzieży oraz innych, niezbędnych rzeczy. W sklepach znaleźć można wiele modeli szaf — wolnostojące, wnękowe, niestandardowe, produkowane na wymiar. Dlatego też mebel ten można wprowadzić do każdego, nawet niewielkiego wnętrza. Ponadto szafy stanowią nie tylko funkcjonalny mebel, ale także atrakcyjny dla oka. Są produkowane w konkretnym stylu, aby pasowały do aranżacji całego pomieszczenia. Hitem stały się modele w stylu skandynawskim. Urzekają swoją prostotą oraz naturalnymi materiałami, z których się je produkuje. Podpowiadamy, dlaczego szafa w stylu skandynawskim jest godna uwagi!

Wnękowa szafa w stylu skandynawskim

Jednym z najczęściej wybieranych szaf są modele wnękowe. Zapewne to za sprawą tego, że można je umieścić nawet w niewielkim pomieszczeniu, ponieważ nie zajmują zbyt wiele miejsca. Najczęściej tworzy się je na wymiar, dlatego można je dostosować do potrzeb miejsca, jak i właściciela. W związku z tym osoba zamawiająca może sama zdecydować o materiale, z którego zostanie mebel oraz jego detalach. Wnętrze szafy także można dopasować do własnych potrzeb. W zależności od tego, co chce się przechowywać w szafie, można zdecydować się na przewagę szuflad, półek lub drążków. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie ze względu na różnorodność wymagań każdego człowieka. Jednak należy pamiętać, że nawet najbardziej designerska wnękowa szafa w stylu skandynawskim będzie meblem, który na stałe zamontowany jest w jednym miejscu. Może to być ogromną zaletą, ponieważ jednocześnie zamaskuje ona mankamenty pomieszczenia, na przykład ukryje niechciany skos lub nieatrakcyjną ścianę, jednak jeśli lubi się często zmieniać aranżację, lepiej zdecydować się na wolnostojący model.

Wolnostojąca szafa w stylu skandynawskim

Wolnostojące szafy to meble, które można przesuwać z miejsca na miejsce. Dlatego też dzięki nim łatwo jest odmienić aranżację pomieszczenia i jest to ich ogromną zaletą. To gotowy produkt, który można nabyć w sklepach, dlatego posiadają niższą cenę od modeli robionych na zamówienie. Mimo tego, iż są produkowane masowo, zaskakują oryginalnym wyglądem oraz ciekawymi rozwiązaniami.

Styl skandynawski to połączenie minimalizmu, naturalnych materiałów oraz funkcjonalności. Ma ona swój wyraz w produkcji szaf. Nowoczesne modele posiadają drzwi, które otwierają się pionowa za pomocą specjalnego, wmontowanego podnośnika. Większość współczesnych szaf nie posiada także uchwytów, ponieważ drzwi otwiera się za pomocą delikatnego naciśnięcia frontu. Takie rozwiązania pozwalają na maksymalny komfort użytkowania mebli.

Szafa w stylu skandynawskim współgrająca z wnętrzem

Szafa powinna być dopasowana do aranżacji oraz wyposażenia wnętrza. Może nawiązywać kolorystycznie do innych elementów pomieszczenia, na przykład podłogi lub ścian. Ciekawie wygląda, jeśli w tym samym stylu, co wnętrze, są jedynie fragmenty szafy — fronty, uchwyty, profile. Szafa w stylu skandynawskim dobrze prezentuje się obok łóżka i komody utrzymanych w podobnej konwencji. Jest to na tyle uniwersalny mebel, że można go wprowadzić do większości pomieszczeń. Zachwyca swoją prostotą oraz funkcjonalnością, dlatego warto wprowadzić go do swojego wnętrza!