Szafa z grafiką

Szafa z grafiką

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Szafa z grafiką-poradnik Westwing

Ekrany i zaczarowane w pikselach obrazy działają na wyobraźnię i nic dziwnego, że fascynacja ta przejawia się we współczesnej sztuce aranżacji wnętrz. Jedną z najmodniejszych aktualnie tendencji w dekorowaniu nowoczesnych pomieszczeń jest używanie grafiki, która pojawia się w formie naklejek na ściany lub jest przenoszona różnymi technikami bezpośrednio na meble. Hitem ostatnich lat są szafy z grafiką, będące dowodem na to, że dodatki i dekoracje w nowoczesnych wnętrzach nawiązują do estetyki wielkoformatowych zdjęć. Okazuje się ponadto, że skoro można spersonalizować pulpit monitora lub wyświetlacza smartfona, to równie możliwe jest spersonalizowanie szafy we własnym pokoju. Czyż nie jest to kolejny przejaw fascynacji kulturą ekranu?

Szafa z grafiką na szkle

Szafy ze szklanymi drzwiami przesuwnymi są niezwykle popularne przede wszystkim, jako sposób umeblowania sypialni, garderoby, lecz nie tylko. Często spotyka się je również w przedpokojach, a nawet w salonach. Błyszczące panele drzwi bywają ozdobą samą w sobie, lecz ostatnimi czasy niezwykłym uznaniem cieszą się szyby dekoracyjne ze szkła laminowanego. Szafy wnękowe, których drzwi zdobi indywidualnie dobrana grafika na szkle, robią kolosalne wrażenie. Nadruk może pochodzić zarówno z bazy producenta danych mebli, jak i, co wydaje się bardzo interesujące, może być kopią samodzielnie zrobionego zdjęcia. Tak oto drzwi od szafy zamieniają się w niezwykłą wystawę, stanowiącą niepowtarzalną dekoracją wnętrza.

Szafa z nadrukowaną grafiką

Szyby dekoracyjne to nie jedyna możliwość wykorzystania grafiki jako dekoracji szafy. Inną techniką jest wykonanie mebla ze zdjęciem laminowanym bezpośrednio na płycie, z której wykonane są front i boki szafy. Tak ozdobiona szafa wygląda bardzo oryginalnie, a co więcej, wykonanie takiej dekoracji jest dużo tańsze niż szkło z grafiką.

Szafa z fototapetą – znany pomysł w nowoczesnym wydaniu

Fototapeta na szafę to nowoczesna wersja pomysłu znanego z lat 80. ubiegłego wieku. Samoprzylepna naklejka jest interesującą ozdobą frontów, jak i boków szaf. Ozdobienie mebla fototapetą nie jest kłopotliwe. Z powodzeniem można zrobić to samodzielnie, a ponadto jest świetnym pomysłem na udekorowanie pokoju dziecięcego, przedpokoju lub sypialni.

Szafa z grafiką laminowaną – kilka ciekawostek technicznych

Aby grafika na szafie była trwała i efektowna, wykonuje się ją w ściśle określony sposób. Wydrukowaną na folii grafikę nakleja się na szafę wykonaną z płyty laminowanej, a następnie zabezpiecza szkłem typu float o grubości 3 mm. Dzięki zastosowaniu nanotechnologii grafika ma fantastyczną jakość, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej rozdzielczości zdjęcia.