Szafka na biżuterię z lustrem

Szafka na biżuterię z lustrem

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Szafka na biżuterię z lustrem-poradnik Westwing

Ograniczona przestrzeń w mieszkaniu to problem wielu rodzin, które są zmuszone wybierać wielofunkcyjne meble, zajmujące jak najmniej cennego miejsca. Jeden z przykładów praktycznego rozwiązania, które sprawdzi się zarówno w małych wnętrzach, jak i przestrzennych domach, to szafka na biżuterię z lustrem. Ustawiona w sypialni będzie pełnić funkcję niezbędnej każdej kobiecie toaletki, zaś w przedpokoju stworzy możliwość rzucenia okiem na swój wygląd przed wyjściem z domu. Co więcej, szafka na biżuterię z lustrem to mebel bardzo uniwersalny, pasujący do wnętrz urządzonych w wielu stylach. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu.

Lustro – niezbędne w sypialni i przedpokoju

Lustro to niezbędny element wyposażenia każdego domu, pozwalający w każdej chwili skontrolować swój wygląd. W przypadku niewielkich wnętrz jest idealnie, jeśli ma także inne funkcje – bardzo ciekawym rozwiązaniem jest więc szafka na biżuterię z lustrem. Biżuteria ma bowiem to do siebie, że dość trudno ją przechowywać, nie narażając jej na zniszczenie lub zgubienie przez uwielbiające stroić się dzieci. Szafka na biżuterię z lustrem rozwiązuje ten problem, jednocześnie umożliwiając pozbycie się licznych pudełek i szkatułek.

Szafka na biżuterię z lustrem sprawdzi się przede wszystkim w sypialni, gdzie zazwyczaj znajduje się również pojemna szafa. Po wybraniu stroju pozwoli ona szybko dopasować do konkretnej stylizacji właściwą broszkę czy naszyjnik. Jeżeli przed tego typu meblem stanie dodatkowo krzesełko, powstanie niezastąpiona toaletka, przy której można wykonać perfekcyjny makijaż. Szafka na biżuterię z lustrem to również świetny sposób na uzupełnienie aranżacji przedpokoju.

Jaką wybrać?

Szafka na biżuterię z lustrem w zdecydowanej większości przypadków wykonana jest z drewna. Dzięki temu, mebel tego typu charakteryzuje się dużą uniwersalnością i wytrzymałością. Warto jednak pamiętać, aby drewno było jak najwyższej jakości – najlepiej jest postawić na dąb, sosnę lub modrzew. Oczywiście szafka na biżuterię z lustrem może być również pomalowana na dowolny kolor i odpowiednio zabezpieczona przez odpryskami farby, najczęściej za pomocą lakieru.

Szafka na biżuterię z lustrem najczęściej przyjmuje dwojaką postać. Może to być mebel przypominający nieco taboret na wysokich nóżkach, w który wkomponowane są liczne szufladki i haczyki przeznaczone do przechowywania drobiazgów, a na nich z kolei znajduje się przymocowane nieduże lusterko. Druga opcja to odmiana dużego, stojącego lustra umocowanego na drzwiczkach – po ich otwarciu ukazuje się szafka na biżuterię wyściełana delikatnymi tkaninami. Wybór tej odpowiedniej zależy od indywidualnego gustu oraz dostępnej przestrzeni na ustawienie mebla.

Szafka na biżuterię z lustrem do wnętrz w różnych stylach

Szafka na biżuterię z lustrem pasuje do pomieszczeń w rozmaitych aranżacjach. Należy jedynie odpowiednio dobrać jej ogólny design do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza, takich jak meble, tekstylia czy dekoracje.

  • Styl skandynawski – cechuje go prostota, obecność jasnych kolorów i naturalnych materiałów. W tego typu wnętrzu sprawdzi się duża, prostokątna szafka na biżuterię z lustrem wykonana z ładnego, naturalnego drewna sosnowego.
  • Styl kolonialny – połączenie wpływów angielskich i orientalnych. W kolonialnym gabinecie koniecznie musi znaleźć się potężne biurko z licznymi szufladkami, zaś w sypialni – podobna szafka na biżuterię z lustrem, najlepiej z orientalnego drewna mahoniowego lub hebanowego.
  • Styl angielski – ciepły, wygodny, z dużą ilością tapicerowanych mebli. W angielskiej sypialni jako toaletka sprawdzi się niewielka, biała szafka na biżuterię z lustrem, obok której stanie stylowe tapicerowane krzesło z motywami kwiatowymi.
  • Styl glamour – cechuje się wszechobecnym blaskiem, luksusem i materiałami najwyższej jakości. Dębowa szafka na biżuterię z lustrem, kryształowy żyrandol, miękkie pufy i skórzany szezlong – takie wnętrze zachęca do relaksu!

Szafka na biżuterię z lustrem to gwarancja łatwego przechowywania wszystkich kobiecych błyskotek, a dodatkowo – świetny sposób na uzupełnienie aranżacji wnętrza. Wybierz więc mebel idealny do twojego domu!