Szafka RTV nowoczesna

Szafka RTV nowoczesna

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Szafka RTV nowoczesna-poradnik Westwing

Salon to miejsce, które służy odpoczynkowi i rozrywce, na przykład oglądaniu telewizji czy słuchaniu muzyki. Telewizor, kino domowe z kompletem głośników, zestaw muzyczny, DVD oraz dekodery telewizji cyfrowej muszą zatem znaleźć w pokoju dziennym odpowiednie dla siebie miejsce. Dzięki nowoczesnym meblom, można z łatwością zaaranżować prywatne studio multimedialne.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnej szafki RTV lub stolika pod telewizor. W każdym, nawet niewielkim salonie znajdzie się miejsce dla takiego mebla. Dzięki wygodnemu rozmieszczeniu sprzętu RTV, goście i domownicy będą mogli z przyjemnością oddać się ulubionej rozrywce.

Jaka szafka RTV nowoczesna będzie odpowiednia?

Kupując szafkę lub stolik, służący do ustawienia sprzętów multimedialnych, należy w pierwszej kolejności określić wymiary posiadanych urządzeń. Warto zachować kilka centymetrów marginesu z obu stron telewizora, aby bezpiecznie i stabilnie stanął on na blacie szafki.

W nowocześnie zaaranżowanym domu świetnie będzie wyglądać szafka RTV w kolorze białym lub czarnym, polerowana na wysoki połysk. Można wybrać także inne kolory. Takie meble dobrze pasują do większości salonów. W sklepach dostępne są proste, foremne, minimalistyczne szafki RTV, pozbawione uchwytów, które otwiera się po naciśnięciu na odpowiedni punkt na szybce lub froncie szafki. W szufladach lub na półkach takiego mebla można umieścić DVD lub płyty z filmami i ulubioną muzyką domowników. Gładka, lakierowana powierzchnia frontów szafek będzie łatwa w utrzymaniu. Mebel taki, w szczególności podświetlany lampami LED lub diodami punktowymi, będzie świetnie współgrać z estetyką pomieszczenia urządzonego w nowoczesny sposób.

Jak wybrać szafkę i stolik RTV?

Wybierając szafkę pod telewizor i inne sprzęty multimedialne, należy zwrócić uwagę na jej wymiary, podawane w centymetrach – długość, głębokość i wysokość. Na tej podstawie można sprawdzić przy użyciu miarki, czy wybrana szafka RTV rzeczywiście zmieści się w przeznaczonym dla niej miejscu. Ważna jest wysokość stolika lub szafki pod TV, bowiem powinna ona być dostosowana do wysokości, na jakiej koncentruje się wzrok domowników podczas oglądania telewizji. Przy kupowaniu szafki dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę rozmiar telewizora. Im będzie on większy, tym stolik RTV powinien być niższy – oczywiście ze względów bezpieczeństwa. Szafka RTV powinna mieć również odpowiednio dużo miejsca na schowanie kabli, pozwalających na podłączenie sprzętów multimedialnych do źródła prądu. Funkcjonalność szafki lub stolika RTV powinna iść w parze z estetyką wykonania. Meble w salonie mają nie tylko dobrze służyć domownikom oraz być trwałe i solidne, ale także ładnie wyglądać.