Szafka RTV wisząca

Szafka RTV wisząca

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Szafka RTV wisząca-poradnik Westwing

Już jakiś czas temu nowoczesna technologia wkroczyła na salony. Od drugiej połowy ubiegłego wieku stałymi rezydentami mieszkań są telewizor i sprzęt grający. Współczesne płaskie ekrany stoją na specjalistycznych nóżkach lub fachowo wiszą na ścianie, jedno- lub wieloelementowy sprzęt grający wraz z towarzyszącym mu okablowaniem i wyposażeniem również potrzebuje miejsca dla siebie.  W ten oto sposób powstała konieczność projektowania odrębnego rodzaju mebli, zwanych powszechnie meblami RTV.

Zestaw mebli RTV składa się najczęściej ze stolika, półek, regałów i szafek, występujących w najprzeróżniejszych konfiguracjach. Jako odrębne części, jako dowolnie ustawiany zestaw lub jeden kompaktowy mebel. Doprawdy, design mebli RTV jest równie nieograniczony jak wzory i style każdego innego rodzaju mebli i produktów wyposażenia wnętrz. Biorąc pod uwagę fakt, że sprzęt RTV stał się jednym z podstawowych elementów wyposażenia salonu, a często zajmuje w nim centralne wręcz miejsce, warto zadbać, by meble mu towarzyszące były piękne i funkcjonalne.

Szafka RTV

Aby korzystanie ze sprzętu RTV było wygodne, potrzebna jest gładka powierzchnia stołu służąca do ustawiania poszczególnych jego elementów, szuflady, w których można pochować kable, piloty i inne gadżety oraz półki – idealne miejsce zarówno na sprzęt, jak i płyty z muzyką oraz filmami.
Meblem idealnie spełniającym wszystkie te potrzeby jest szafka RTV – połączenie blatu, szafy, półek i szuflad. Dzięki niej w bezpośrednim sąsiedztwie, na jednym lub na sąsiadujących blatach można ustawić telewizor, konsolę, dekoder, odtwarzacz audio i dvd. Specjalne otwory umożliwiają właściwe poprowadzenie i pochowanie kabli.
Mebel ten to pole do popisu dla projektantów. Dostępne są szafki RTV drewniane, stylizowane na klasyczne meble. Bywają też szafki z plexi, nowoczesnych plastików i innych tworzyw sztucznych, a także szklane, metalowe i rattanowe. Szafki RTV są projektowane jako odrębne przykuwające wzrok formą designerskie meble lub też elementy całych spójnych stylistycznie meblowych zestawów.

Szafka RTV wisząca

Meble wiszące mają swoje uzasadnienie nie tylko w kuchni i łazience. Okazuje się, że bywają niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem i w innych pomieszczeniach. Tak jest w przypadku mebli RTV – wiszące szafki RTV są równie popularne, co ich stojące odpowiedniczki.
Wielką zaletą wiszących szafek jest możliwość wykorzystania miejsca na ścianie, co wiąże się z zaoszczędzeniem miejsca na podłodze – w przypadku niewielkich pomieszczeń bywa to wprost bezcenne. Ponadto, szafkę wiszącą można umieścić na dowolnej, wybranej przez siebie wysokości – daje to olbrzymie możliwości aranżacyjne.
Pod względem estetycznym wisząca szafka nadaje wnętrzu lekkości oraz powoduje, że wydaje się ono wielowymiarowe – sprzęty sprawiają wrażenie unoszących się w powietrzu.
Ze względów bezpieczeństwa wiszącą szafkę należy bardzo dobrze przymocować do ściany oraz zadbać, by stojące na niej przedmioty znajdowały się w odpowiedniej odległości od krawędzi.