Szafki kuchenne dębowe

Szafki kuchenne dębowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Szafki kuchenne dębowe-poradnik Westwing

Pierwszy okres w historii meblarstwa nazywa się okresem dębu i przypada on na czasy średniowieczne. Już wówczas drewno dębowe było cenione za swoją trwałość. Dziś meble dębowe są synonimem ponadczasowej elegancji. Są bardzo uniwersalne — mogą być ozdobą klasycznego salonu, rustykalnej sypialni lub nowoczesnej łazienki. Doskonale spiszą się także szafki kuchenne dębowe, które będą służyły i cieszyły oko przez długie lata.

Dlaczego warto postawić na szafki kuchenne dębowe? Podpowiadamy!

Dlaczego warto postawić na szafki kuchenne dębowe?

Podstawową zaletą i właściwością drewna dębowego jest jego trwałość. O tym można przekonać się oglądając doskonale zachowane meble dębowe sprzed setek lat. Jednak to nie jedyna zaleta tego naturalnego materiału. Oto lista cech, które sprawiają, że szafki kuchenne dębowe okażą się trafnym wyborem:

  • Drewno dębowe z czasem szlachetnieje i nabiera głębokiego koloru. Warto wspomnieć, że wiekowe meble z drewna dębowego są cennymi okazami dla antykwariuszy i miłośników antyków.
  • Trwałość szafek dębowych nie polega tylko na ich odporności na odkształcenia, nie ulegają także ścieraniu i są odporne na działanie wilgoci. Oznacza to, że nie straszne im warunki panujące w kuchni.
  • Charakterystyczny kolor drewna dębowego jest bardzo uniwersalny — będzie pasował do wielu stylów aranżacyjnych i do mebli z innych gatunków z drewna.
  • Drewno dębowe przyjmuje barwienie. Dlatego w aranżacjach prowansalskich i skandynawskich często można spotkać bielone meble dębowe.

Szafki kuchenne dębowe w różnych stylach

Szafki kuchenne i inne meble dębowe mają kolor, pasujący do wielu aranżacji. Ich styl wyznacza jedynie forma i kształt. Oto lista stylów wnętrzarskich, w których dębowe meble sprawdzą się najlepiej:

  • Kuchnia w stylu klasycznym to doskonałe miejsce dla mebli dębowych. Najlepiej sprawdzą się tu modele o solidnej, masywnej konstrukcji, z rzeźbionymi frontami.
  • Styl rustykalny rozpoznaje się głównie po naturalnych materiałach, dlatego w takiej kuchni meble dębowe będą wyglądały doskonale. Można tu wstawić zarówno, rzeźbione, jak i proste modele.
  • Charakterystyczne białe wnętrza skandynawskie będą dobrze wyglądały ozdobione szafkami dębowymi o prostej budowie.
  • Aranżację kuchni prowansalskiej najlepiej uzupełnić rzeźbionymi meblami z bielonego drewna dębowego.
  • Szafki dębowe sprzed lat często można zobaczyć w kuchniach stylizowanych na wnętrza z innej epoki (shabby chic lub vintage).

szafki kuchenne dębowe

Jak pielęgnować szafki kuchenne dębowe?

Odpowiednio pielęgnowane i użytkowane szafki kuchenne dębowe będą służyły przez wiele lat. Żeby tak było warto raz na miesiąc dokładnie je naoliwić przy pomocy specjalnego oleju do konserwacji dębiny. Dzięki temu na powierzchni mebli powstanie warstwa ochronna. Podobnie jak inne drewniane meble, szafki dębowe źle znoszą nagłą zmianę temperatury. Najlepiej ustawić je z dala od grzejników i nie stawiać na ich blatach rozgrzanych garnków i kubków.

To wszystko sprawi, że szafki kuchenne dębowe będą cieszyły oko domowników przez wiele lat, zachowując przy tym swoje naturalne piękno.

Nadchodzące promocje