Szafki kuchenne drewniane

Szafki kuchenne drewniane

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Szafki kuchenne drewniane-poradnik Westwing

Szafki kuchenne drewniane kojarzą się z trwałością oraz solidnością. Wiele osób decyduje się wprowadzić je do swojego wnętrza, ponieważ są inwestycją na lata. Co prawda, należy o nie regularnie dbać, a co za tym idzie odpowiednio je zabezpieczać oraz konserwować, lecz dzięki temu można przez długi czas cieszyć się ich nieskazitelnym wyglądem. Szafki kuchenne drewniane są ponadczasowe i uniwersalne, dlatego będą się odpowiednio prezentować zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu. Poza tym z drewna da się stworzyć ciekawe formy, ponieważ jest to materiał, który łatwo poddaje się wszelkiej obróbce, co jest ich ogromną zaletą. Podpowiadamy, dlaczego szafki kuchenne drewniane zadowolą gusta nawet najbardziej wymagających miłośników designu!

Szafki kuchenne drewniane – dąb

W kuchennych aranżacjach dobrze sprawdzają się meble wykonane z drewna dębowego. Materiał ten jest dość ciężki, ale jednocześnie trwały, odporny na zużycie oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dębowe półki nie odkształcą się ani pod wpływem wysokiej temperatury, ani ciężaru, jakim są naczynia, garnki lub inne akcesoria kuchenne. Jeśli chodzi o walory dekoracyjne, szafki kuchenne drewniane wykonane z dębu mogą mieć różne kolory. Jest to zależne od wieku oraz rodzaju drzewa. Na przykład dąb dziki ma ciekawą strukturę słojów, przez co występują na nim połączenia wielu odcieni beżu i brązu, zaś drewno jasnego dębu jest bardziej jednolite. Jak widać, szafki kuchenne tego rodzaju mają wiele zalet. Zachwycają zarówno swoim pięknem, jak i trwałością oraz dodają wnętrzu prestiżu!

Szafki kuchenne drewniane – sosna

Szafki kuchenne drewniane zrobione z sosny cieszą się ogromną popularnością. Zapewne to za sprawą tego, że mają one wiele zalet. Przede wszystkim są odpowiednie dla alergików, ponieważ mają własności elektrostatyczne, które nie powodują zawirowań kurzu we wnętrzu. Modele te są również higroskopijne. Oznacza to, że drewno wchłania oraz przekazuje wilgoć do momentu, aż wyrówna się jej poziom w pomieszczeniu. Jeśli chodzi o wygląd, szafki kuchenne drewniane wykonane z sosny mają ponadczasowy i uniwersalny wygląd, dlatego pasują do pomieszczeń urządzonych niemal w każdym stylu. Idealnie łączą się także z innymi materiałami, na przykład kamieniem, metalem lub szkłem. Meble tego rodzaju dają duże możliwości aranżacyjne.

Pielęgnacja to podstawa!

Szafki kuchenne drewniane należy odpowiednio zabezpieczać, aby można było cieszyć się nimi przez długi czas. Ważne jest, aby w tym celu nie używać detergentów ani kuchennych środków chemicznych, które nie są do tego celu przeznaczone. Najlepiej wybierać produkty zawierające w składzie woski pszczele oraz oleje. Tworzą one warstwę zabezpieczającą powierzchnię mebli, a do tego nadają szafkom połysku. Olejowanie sprawia także, że z biegiem czasu drewno staje się trwalsze oraz twardsze. Jeśli szafki kuchenne drewniane są pokryte warstwą lakieru, wymagają innej pielęgnacji. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się produkty ze środkiem antystatycznym w składnie. Sprawi on, że kurz będzie się wolniej osadzał na meblach. Odpowiednie zabezpieczanie szafek kuchennych drewnianych sprawi, że przez lata będą one miały nieskazitelny wygląd.