Szafki kuchenne pod zlew

Szafki kuchenne pod zlew

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Szafki kuchenne pod zlew-poradnik Westwing

Kuchnia to nierzadko centrum życia domowego. W niej, oprócz przygotowywania i spożywania posiłków, odbywają się także narady rodzinne oraz spotkania towarzyskie. To powody, dla których wystrój tego pomieszczenia powinien być nie tylko funkcjonalny, ale także estetyczny (zwłaszcza jeśli kuchnia połączona jest z salonem). Główną rolę w kuchennej aranżacji odgrywają eleganckie meble. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują, często niedoceniane, ale niezastąpione szafki kuchenne pod zlew.

Jak wybrać szafki kuchenne pod zlew i jak zaaranżować ich wnętrze? Podpowiadamy!

Szafki kuchenne pod zew – rodzaje

  • Tradycyjne szafki kuchenne pod zlew to stojące meble, które stanowią integralną część zabudowy kuchni. Stoją w rzędzie pomiędzy innymi szafkami i mają takie same fronty jak reszta szafek. Ich szerokość to zwykle 80 cm. Od pozostałych mebli różnią się jedynie tym, że u góry zamiast blatu wieńczy je kuchenny zlewozmywak.
  • Narożne szafki kuchenne pod zlew cieszą się coraz większą popularnością. Ich atutem jest fakt, że dzięki nim miejsce w rogu kuchni jest w pełni wykorzystane. Do takich szafek bez trudu można dokupić specjalny narożny zlew.
  • Wiszące szafki kuchenne pod zlew to nowość w ofercie producentów mebli. Na pierwszy rzut oka nie różnią się od modeli stojących. Jednak wprawne oko szybko zauważy, że szafki zdają się lewitować nad ziemią. To wrażenie uzyskuje się dzięki nowoczesnemu systemowi podwieszania mebli kuchennych. Takie szafki wyglądają niezwykle efektownie!

Szafki kuchenne pod zlew – materiały

  • Drewniane szafki kuchenne pod zlew są bardzo solidne i z pewnością będą służyły przez długie lata. Producenci mebli z drewna oferują szafki do kuchni we wszystkich stylach aranżacyjnych, oznacza to, że każdy może znaleźć idealne modele, odpowiadające gustom. Warto jednak pamiętać, że drewniane szafki kuchenne pod zlew wymagają specjalnej konserwacji, która uodporni je na działanie wilgoci. Drewniane meble najlepiej wyglądają zwieńczone kamiennym lub drewnianym blatem. Warto dobrać do nich także stylowy zlewozmywak.
  • Szafki kuchenne pod zlew zrobione z płyty są tańszą alternatywą dla mebli z drewna, nie oznacza to, że są gorsze. Zastosowanie nowoczesnych powłok, które pokrywają płytę, sprawia, że szafki kuchenne zdobywają nowoczesny wygląd oraz, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Takie szafki są lżejsze niż drewniane odpowiedniki, dlatego mogą być podwieszane. Doskonale komponują się także ze wszystkimi rodzajami blatów kuchennych, oraz pasują do nich wszystkie typy zlewozmywaków.

Szafki kuchenne pod zlew – jak zaaranżować ich wnętrze?

Szafki kuchenne pod zlew w swoim wnętrzu muszą pomieścić nie tradycyjne półki, ale przede wszystkim rury odpływowe, które zajmują dużo przestrzeni. Jak maksymalnie wykorzystać miejsce, tak żeby szafka była jak najbardziej funkcjonalna? Tu z pomocą przychodzą nowoczesne akcesoria, stworzone specjalnie do tego typu mebli. Wśród nich można wymienić metalowe kosze, które podwiesza się jak szuflady. Są one tak zaprojektowane, żeby bez trudu mieściły się do szafek pod zlew. Można w nich przechowywać środki czystości i inne akcesoria. Dużą popularność zyskują także szafki kuchenne pod zlew, które zamiast tradycyjnych drzwiczek mają bardzo dużą szufladę, w której przewidziane jest miejsce na kilka pojemników na posegregowane odpady. Do mebli starszego typu można dokupić metalowe stelaże, które wstawione do szafek będą służyły jako półki lub koszyczki podwieszane do wewnętrznej strony drzwiczek.

Bez względu na to czy stojąca czy wisząca, narożna czy tradycyjna… W każdym domu powinna znaleźć się funkcjonalna i elegancka szafka kuchenna pod zlew.