Szafki kuchenne retro

Szafki kuchenne retro

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Szafki kuchenne retro-poradnik Westwing

Szafki kuchenne retro nawiązują do amerykańskiego stylu z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych oraz siedemdziesiątych XX wieku i zachwycają efektownym wyglądem. Przedział, z którego pochodzą meble, jest dość duży, dlatego nie da się ich jednoznacznie określić. W sklepach dostępne są zarówno minimalistyczne, jak i zdobione szafki kuchenne retro. Wszystkie jednak mają ciekawą, oryginalną formę. Meble te często stoją na rzeźbionych nogach, mają opływowy kształt oraz dekoracyjne uchwyty. Do modeli stylizowanych na retro często dodaje się nowoczesne elementy, które przełamują klasyczną nutę mebli. Szafki kuchenne retro nadadzą lekkości każdej kuchni. Podpowiadamy, jak stworzyć we wnętrzu "American dream", który zachwyci nawet najbardziej wymagających miłośników designu.

Szafki kuchenne retro – filozofia stylu

Styl retro to inaczej eleganckie wnętrze z przeszłością. Wnętrza tego rodzaju są efektowne i pełne przepychu. Ten styl odwołuje się do przeszłości, jednak to, jak bardzo odległa będzie to przeszłość, zależy od właścicieli mieszkania. Popularne jest odtwarzanie aranżacji z XIX wieku, jak i z baroku. We wnętrzu w stylu retro nie wszystkie elementy wyposażenia rzeczywiście muszą pochodzić „z epoki”. Warto wprowadzić do niego stylizowane meble oraz dodatki. Niektóre modele prezentują się niezwykle realistycznie.

Szafki kuchenne retro mogą stanowić zarówno antyki znalezione na pchlim targu lub być meblami imitującymi ten trend. Jeśli umieszcza się tego rodzaju meble w swoim wnętrzu, należy pamiętać, aby zachować umiar w dekoracjach. Dzięki temu wnętrze nie zostanie przytłoczone, a szafki kuchenne retro wyjdą na pierwszy plan w stylizacji. Wszystkie ich atuty zostaną uwidocznione!

Drewniane szafki kuchenne retro

Drewno wpisało się w historię wnętrzarstwa. Szafki kuchenne retro wykonane z tego materiału mają wiele zalet. Oto niektóre z nich:

  • Ponadczasowość – drewniane meble od lat górują w kuchennych aranżacjach. Zapewne nigdy nie wyjdą z mody, dlatego są wspaniałą inwestycją na długie lata.
  • Trwałość – szafki kuchenne retro wykonane z drewna to modele, które są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz zabrudzenia. Odpowiednia konserwacja uszlachetnia ten materiał i nadaje mu charakteru.
  • Właściwości elektrostatyczne – drewno nie powoduje zawirowań kurzu w pomieszczeniu, dlatego jest idealnym materiałem dla alergików.
  • Właściwości higroskopijne – materiał ten wchłania oraz oddaje wilgoć do momentu, aż jej poziom wyrówna się między drewnem a pomieszczeniem.

Szafki kuchenne retro otwierane na dotyk

Czy szafki kuchenne retro mogą mieć wbudowane nowoczesne rozwiązania technologiczne? Oczywiście, że tak. Popularnymi modelami są meble, których fronty otwiera się jedynie za pomocą dotyku. Nie mają one uchwytów, a aby zobaczyć wnętrze szafki wystarczy lekko docisnąć jej drzwiczki. W ich wnętrzu zamontowany jest nowoczesny system, w którym skład wchodzą między innymi prowadnice, podnośniki oraz dociągi. Takie rozwiązanie stało się prawdziwym hitem, dlatego stosuje się je właściwie we wszystkich rodzajach szafek kuchennych, a nawet w szufladach. Dzięki niemu można zapomnieć o nieprzyjemnym hałasie spowodowanym trzaskaniem drzwiczek. Można więc cieszyć się pięknym wyglądem oraz funkcjonalnością tych mebli.

Jak widać, szafki kuchenne retro są nie tylko ponadczasowe oraz atrakcyjne dla oka, ale także funkcjonalne. Pozwolą z łatwością stworzyć niebanalną aranżację, nawiązującą do amerykańskich wnętrz z połowy XX wieku.

Nadchodzące promocje