Szafki kuchenne sosnowe

Szafki kuchenne sosnowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Szafki kuchenne sosnowe-poradnik Westwing

Solidne szafki kuchenne to podstawa wyposażenia każdej kuchni. W sprzedaży dostępne są meble wykonane z różnych materiałów, między innymi włókna szklanego, płyty pilśniowej, a nawet metalu. Planując aranżację na dłuższy okres czasu, zawsze warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania. Szafki kuchenne wykonane z drewna sosnowego świetnie sprawdzą się w różnych zestawieniach. Dzięki kilku prostym zabiegom w każdej chwili możemy nadać im zupełnie nowy wygląd. Jak wykorzystać szafki kuchenne sosnowe w aranżacji wnętrza? Oto kilka wskazówek.

Szafy i szafki sosnowe

Drewno sosnowe to jeden z najpopularniejszych surowców stosowanych do wyrobu mebli. Jest bardziej miękkie niż drewno dębowe lub bukowe, ale po odpowiednim zaimpregnowaniu doskonale sprawdza się w kuchni. Powierzchnia mebli sosnowych jest przeważnie lakierowana lub woskowana. Często pokrywa się ją również fornirem lub akrylem. Tego typu zabiegi mają znaczenie przede wszystkim w przypadku blatów kuchennych, które stają się dzięki temu bardziej odporne na uszkodzenia i ewentualne odkształcenia. Ze względów estetycznych szafki sosnowe mogą być również pokrywane specjalną bejcą, tak aby imitowały wyroby z droższych gatunków drewna. Nie zawsze warto jednak rezygnować z naturalnego koloru mebli sosnowych. Przyjemna, jasna barwa i delikatnie zarysowane sęki nadadzą kuchni przytulny charakter.

Szafki kuchenne sosnowe w stylu skandynawskim

Szafki kuchenne sosnowe stanowią idealny dodatek do kuchni w stylu skandynawskim. To wnętrze, w którym królują jasne kolory i meble z naturalnych materiałów. We wzornictwie popularnym rozwiązaniem jest częściowe pokrywanie powierzchni mebli białą farbą. Białe wykończenie stanowi wspaniałą oprawę dla naturalnej faktury drewna. Doskonałym dodatkiem do aranżacji będzie także duży, sosnowy stół. Aby nadać mu nieco bardziej nowoczesny charakter, przeważnie zestawia się go z wykonanymi z tworzyw sztucznych krzesłami w wyrazistych kolorach. Mocna czerwień, zieleń lub granat świetnie komponują się z sosnowymi frontami i ożywiają wnętrze.

Szafki kuchenne sosnowe w stylu rustykalnym

Wiejskie aranżacje nie mogą obejść się bez mebli i dodatków wykonanych z drewna. Drewno sosnowe sprawdzi się tu jak żadne inne! Przeważnie nadaje się mu nieco surowy wygląd, zabezpieczając powierzchnię frontów specjalnym matowym lakierem. Sosnowe szafki w stylu rustykalnym powinny mieć delikatne, klasyczne fronty o nieco staroświeckim designie. Tradycyjne szuflady zastępują tu często wiklinowe kosze, a w centrum pomieszczenia znajduje się masywny stół o nieregularnej powierzchni. Ważną rolę pełni również stary kredens. Wspaniałym dodatkiem mogą być kretonowe zasłonki i zdobione ażurowym wzorem drzwiczki. Na koniec wystarczy tylko zadbać o haftowane serwety i suszone kwiaty, i rustykalna aranżacja jest gotowa!

Szafki kuchenne sosnowe mogą występować w bardzo wielu wariantach. Od tradycyjnego, surowego drewna po nowoczesne zestawienie z białym lakierem. Szeroki wybór modeli na pewno pozwoli wybrać idealne meble do każdej aranżacji.