Szafki kuchenne szare

Szafki kuchenne szare

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Szafki kuchenne szare-poradnik Westwing

Dobrze zaprojektowane szafki kuchenne szare nie tylko pomieszczą akcesoria kuchenne, garnki, naczynia, ale także będą zachwycać oryginalnym kształtem i kolorem.  Ważne jednak, aby ich fronty były wykonane z dobrego materiału, ponieważ to jedne z najistotniejszych elementów mebli. Szafki kuchenne szare pozwolą stworzyć ponadczasową, jak i nowoczesną aranżację. Świetnie będą się prezentować w skandynawskim wnętrzu, ponieważ barwa ta jest jedną z charakterystycznych dla tego stylu. Podpowiadamy, dlaczego szafki kuchenne szare to meble, które zadowolą gusta nawet najbardziej wymagających miłośników designu.

Szafki kuchenne szare – fronty

Szafki kuchenne szare są ponadczasowe i funkcjonalne. Jednym z najważniejszych ich elementów, decydujących zarówno o wyglądzie, jak i trwałości mebli, są fronty. Oto ich rodzaje:

  • Drewniane – to jedne z najpopularniejszych frontów meblowych. Można dopasować je ze względu na gatunek drewna, z którego zostały wykonane. Fronty drewniane poddaje się różnych rodzajom obróbki, między innymi barwi je na różne kolory, nadaje im gięty kształt lub tworzy na nich dekoracyjne frezy. Szafki kuchenne szare wyglądają oryginalnie także wtedy, gdy mają postarzane fronty poprzez żłobienie lub patynowanie. Ich największą zaletą jest fakt, że można je dopasować niemalże do każdego stylu.
  • Z płyty MDF – to trwały materiał, który jest podatny na obróbkę. Tego rodzaju fronty można spotkać zarówno w jednolitym kolorze, jak i z wzorem imitującym drewno. Tego rodzaju fronty mogą być pokryte folią PCV lub lakierowane. Zdecydowanie drugie modele lepiej sprawdzą się w kuchni. Są o wiele bardziej odporne na wilgoć, wysoką temperaturę oraz wszelkie uszkodzenia. Co więcej, w zależności od upodobań estetycznych właściciela, można wybrać matową lub połyskującą powierzchnię płyty.
  • Ze stali nierdzewnej –szafki kuchenne szare wykonane ze stali nierdzewnej są eleganckie surowe i idealnie prezentują się w industrialnych oraz modernistycznych wnętrzach. Aby ocieplić kuchnię, można połączyć stalowe fronty z drewnianymi elementami. Dzięki temu kuchnia nabierze przytulnego charakteru.
  • Szklane – fronty wykonane z tego materiału mogą mieć szary kolor, jeśli szkło jest matowe. Innym sposobem jest wybranie modeli tzw. aluglass, czyli takich, które są podklejane specjalną kolorową folią aluminiową. Fronty te są niezwykle łatwe do wyczyszczenia. Co więcej, odbijają światło, dlatego optycznie powiększają pomieszczenie. Będą więc odpowiednim rozwiązaniem do niewielkich pomieszczeń.

Ponadto szare fronty kuchenne mogą mieć różne powierzchnie. Wyróżnia się przede wszystkim modele:
gładkie – bez zdobień,
profilowane – są odciskane lub tłoczone,
z reliefem – inaczej z frezami,
żaluzjowe – nachodzące na siebie.

Szafki kuchenne szare w skandynawskiej aranżacji

Szafki kuchenne szare świetnie sprawdzą się w skandynawskiej aranżacji. Ich barwa wpisuje się bowiem w filozofię stylu, ponieważ najbardziej charakterystycznymi dla niego kolorami jest szarość i biel. W skandynawskim trendzie popularne są także naturalne materiały. Ciekawym rozwiązaniem będzie więc połączenie szarych frontów z drewnianymi bokami. Inną propozycją jest umieszczenie w kuchni szafek kuchennych szarych z drewnianym stołem. To zestawienie rodem ze Skandynawii! Pozwoli stworzyć stonowane, ponadczasowe wnętrze. Kluczem do sukcesu są dodatki, które w tym wypadku będą uzupełnieniem aranżacji. Dobrym pomysłem będzie dołożenie tu ceramicznych doniczek na zioła lub pojemników na sztućce. Kuchenne akcesoria także produkowane są w stylu skandynawskim, dlatego na pewno uda się dopasować proste, minimalistyczne modele.