Szara kuchnia

Szara kuchnia

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Szara kuchnia-poradnik Westwing

Kolor szary to jeden z ponadczasowych trendów w wystroju wnętrz. Jest stonowany i szykowny, a olbrzymia liczba odcieni pozwala go dopasować do każdego stylu i niezliczonej liczby aranżacji. Szary oznacza też profesjonalizm i klasyczną elegancję, może więc sprawić, że pomieszczenie nabierze szyku. Szara kuchnia potęguje wrażenie porządku i zachęca do kulinarnych wojaży. Pomieszczenie urządzone w odcieniach szarości sprawia, że każdy poczuje się w nim jak prawdziwy szef kuchni. Szare mogą być tylko meble, ściany lub podłogi. Warto też postawić na kilka odcieni szarości albo łączyć kolor szary z drewnem i kontrastowymi dodatkami. Przedstawiamy szare kuchnie w różnych odsłonach!

Nowoczesna szara kuchnia

Szara kuchnia to jedna z wizytówek nowoczesnego minimalizmu. Proste szafki kuchenne w odcieniach szarości podkreślają oszczędną, wysmakowaną stylistykę wnętrza. Ponadto takie meble wyjątkowo łatwo utrzymać w czystości. Minimalistyczną formę i kolorystykę szafek warto zrównoważyć bardziej urozmaiconymi ścianami. Na ścianach nowoczesnej szarej kuchni dobrze prezentują się czarno-białe zdjęcia albo utrzymana w odcieniach szarości fototapeta.

Nowoczesna szara kuchnia świetnie wygląda też z kontrastowymi dodatkami. Do ciemnoszarego lub grafitowego stołu warto dobrać designerskie krzesła w żywych kolorach – na przykład modne czerwone, jaskrawożółte lub intensywnie zielone hokery. Jasnoszare meble dobrze komponują się również z czarnymi i białymi elementami wyposażenia. Dzięki ścianie stylizowanej na cegłę szara kuchnia nabiera natomiast bardziej industrialnego charakteru.

Szara kuchnia w stylu skandynawskim

Stonowana szarość to jeden z ulubionych kolorów wykorzystywanych w stylu skandynawskim. Aranżacje rodem z krajów Północy chętnie łączą neutralne barwy i naturalne materiały. Doskonałym przykładem skandynawskiego designu jest szara kuchnia z drewnianymi blatami. W jasnoszarej kuchni bardzo dobrze wyglądają też białe meble i dodatki.

Styl skandynawski udowadnia, że szara kuchnia wcale nie musi być ponura. Połączenie jasnych odcieni szarości, czystej bieli i naturalnego drewna sprawia, że szara kuchnia skandynawska jest promienna i wydaje się bardziej przestronna. To sprawdzony wybór nawet do niewielkich kuchni.

Szara kuchnia w stylu prowansalskim

Czy w kuchni urządzonej w stylu słonecznej Prowansji jest miejsce na kolor szary? Jak najbardziej! Styl prowansalski stawia na naturalne materiały, w tym również kamień. W tradycyjnych prowansalskich wnętrzach można często spotkać charakterystyczne kamienne ściany i posadzki. W nowoczesnej szarej kuchni warto natomiast postawić na jasnoszare blaty lub fronty szafek.

Postarzane meble kuchenne w jasnych odcieniach szarości bardzo dobrze komponują się z naturalnymi tkaninami, lawendą i dodatkami stylizowanymi na antyki. Nowatorskim elementem mogą być kolorowe zdjęcia z prowansalskimi motywami, umieszczone na szklanych panelach. Szara kuchnia w stylu prowansalskim to wyjątkowe wnętrze, w którym tradycja spotyka się z wyrafinowaną nowoczesnością.