Szczotka do WC

Szczotka do WC

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Szczotka do WC-poradnik Westwing

W 1917 roku, podczas wystawy „Społeczeństwa Zjednoczonych Artystów” Marcel Duchamp zaprezentował swoje nowe dzieło: pisuar o wdzięcznej nazwie „Fontanna”. W 2004 roku „Fontanna” została uznana przez 500 artystów i krytyków za najbardziej wpływowe dzieło dwudziestego wieku. Zwykły pisuar został wyniesiony do rangi dzieła sztuki! Podobnie rzecz się ma ze szczotkami do WC. Choć szczotka do WC to przedmiot prozaiczny, któremu na co dzień nie poświęcamy wiele uwagi, warto spojrzeć na niego nieco inaczej! Potencjał zwykłej szczotki do toalety dostrzegł sam Phillipe Starck. Ten artysta należący do grona najlepszych światowych designerów zaprojektował szczotkę klozetową „Excalibur”. Powiedział: „Zawsze twierdziłem, że punktem kulminacyjnym mojej kariery będzie zaprojektowanie szczotki do mycia toalety. Była ona jednym z tych przedmiotów, które chciałem potraktować z należytym im szacunkiem”. Potraktujmy szczotkę do WC z należytym szacunkiem i przyjrzyjmy się jej bliżej!

Szczotka do WC – wybór i zastosowanie

Niezależnie od tego, ile toalet mamy w domu, każdą powinniśmy wyposażyć w niezbędną szczotkę do WC. Szczotka pozostaje niezbędnym akcesorium, choć oferta preparatów do czyszczenia toalet jest bardzo szeroka. Jej ergonomiczny kształt pozwala wyczyścić nawet trudnodostępne miejsca. Typowa szczotka do toalety składa się z włochatej końcówki o zaokrąglonym kształcie z długim uchwytem. Wybór kształtu końcówki z włosiem powinien zależeć od kształtu miski toaletowej: szczotki okrągłe sprawdzą się w nowoczesnych toaletach, a te z wygiętymi główkami – w ubikacjach starego typu z charakterystycznym wygięciem w kształcie litery U lub L. W przeszłości do produkcji szczotek wykorzystywano sierść koni, borsuków lub świńską szczecinę, dziś jest to głównie sztuczne włosie, które łatwo się czyści. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać szczotkę stojącą lub podwieszaną. Takie szczotki mogą być wyposażone w praktyczny kubek lub kielich z wewnętrznym plastikowym pojemnikiem, który izoluje główkę szczotki od wilgoci. Dobrze jest wybrać szczotkę ze stabilnym kubkiem wyposażonym w gumową podstawę, która zapobiega przesuwaniu się kubka po podłodze. Alternatywą dla szczotek wolnostojących są szczotki naścienne do zamontowania tuż obok toalety. Jeszcze innym rozwiązaniem są stylowe stojaki ze szczotką i uchwytem na papier toaletowy.

Szczotka do WC – nie tylko wartość użytkowa

Kiedy wybieramy szczotkę do WC musimy pamiętać, że liczy się nie tylko jej cena i funkcja, ale także wygląd. W małym pomieszczeniu wszystkie detale są niezmiernie ważne. Szczotka powinna mieć taki styl, jak pozostałe akcesoria łazienkowe lub toaletowe i kosze. Biorąc pod uwagę szeroką ofertę sklepów, bez problemu wybierzemy model, który będzie najlepiej pasował do wyposażenia łazienki. Dostępne są szczotki do WC wykonane z kolorowego plastiku lub błyszczącej stali nierdzewnej z pojemnikami ze szkła, ceramiki, a nawet drewna. Każdy znajdzie coś do swojej łazienki: od modeli minimalistycznych, subtelnych, lśniących i eleganckich po te bardzo kolorowe lub nietypowe: na przykład w kształcie czaszki, kaktusa, pistoletu lub zwierzęcia.

Szczotka do WC i inne akcesoria – odkryj wygodne zakupy online

Nowa szczotka do WC i akcesoria toaletowe? Dozownik do mydła? A może nowe meble do łazienki? W Westwing znajdziesz wszystko, co niezbędne do urządzenia funkcjonalnej i eleganckiej łazienki od A do Z! Nasz asortyment to między innymi: szczotki do WC, uchwyty na papier toaletowy, półki pod prysznic, wieszaki na ręczniki, mydelniczki, dozowniki do mydła, koszyki, świece zapachowe, kule do kąpieli, ręczniki kąpielowe, szczotki do włosów, suszarki i prostownice. Oferujemy wyłącznie najlepszej jakości akcesoria znanych światowych marek w promocyjnych cenach. Nawet prosta szczotka do WC może być dziełem sztuki! Zainspiruj się i wybierz oryginalne dodatki do łazienki!