Szklane figurki

Szklane figurki

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Szklane figurki-poradnik Westwing

Ludzie wytwarzają szkło od ponad trzech tysięcy lat. Robione z niego przedmioty użytkowe towarzyszą wszystkim w ich codziennym życiu. Oprócz tego, że szklane rzeczy są niezwykle funkcjonalne, to mogą być również doskonałą dekoracją wnętrza. Szklane figurki często są wykonywane w całości ręcznie, a niektóre z nich to małe dzieła sztuki, które, odpowiednio wyeksponowane, wprowadzą do wnętrza niepowtarzalny klimat.

Szklane figurki to także fantastyczny pomysł na prezent. Niektórzy uważają, że te małe rzeźby mogą przynosić szczęście. Wykonane są zazwyczaj ze zwykłego białego lub kolorowego szkła, a w bardziej luksusowej wersji z kryształu. Jakie szklane figurki najlepiej nadają się na prezent? Podpowiadamy.

Szklane figurki — zwierzęta

Zwierzęta zrobione ze szkła to doskonały i niedrogi pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Małe, kolorowe, szklane zwierzątko można postawić na półce lub w przeszklonej witrynce. Szklane zwierzęta to często bardzo misternie wykonane małe rzeźby. Artyści, którzy zajmują się produkcją takich figurek potrafią odtworzyć za pomocą szkła najdrobniejsze detale anatomii właściwie każdego zwierzątka. Bardzo popularne są szklane słonie, które ustawione trąbą do okna podobno przynoszą szczęście.

Szklane figurki — grawer 3d

Bardzo modne stały się ostatnio tak zwane grawery 3d. Jest to metoda laserowego grawerowania wewnątrz kryształowej bryły. Technika ta pozwala na wygrawerowanie w szkle nawet tak skomplikowanych obrazów jak, na przykład trójwymiarowa twarz z dowolnie wybranego zdjęcia. Wiele firm zamawia takie figurki w celach reklamowych. Ich przedstawiciele rozdają swoim klientom estetycznie wyglądającą figurkę z logo firmy. Jest to także dobry pomysł na spersonalizowany prezent, ponieważ można w szklanej figurce wygrawerować dedykację lub życzenia.

Kryształowe figurki

Kryształowe figurki są zwykle nieco droższe od tych ze zwykłego szkła. Różnią się też od nich nieco wzornictwem, bo mają zazwyczaj ostro ścięte krawędzie. Z kryształu wykonuje się także figurki do powieszenia na choinkę. Mogą być to aniołki lub inne symbole bożonarodzeniowe. Często szklane figurki z kryształu są także pozłacane, lub posrebrzane. Stojące kryształowe figurki mogą przedstawiać prawie wszystko, ale największą popularnością cieszą się zwierzątka. Z kryształu wykonuje się także bardzo efektownie wyglądające kolorowe kwiaty. Figurki te występować mogą w wersji stojącej lub leżącej i są one niezwykle dokładnym odwzorowaniem prawdziwych roślin. Podobnie jak w przypadku figurek ze zwykłego szkła doskonale ozdobią komodę w salonie lub szafkę nocną w sypialni.

Szklane figurki jako pomysł na prezent

Szklane figurki doskonale sprawdzą się jako pomysł na obdarowanie bliskiej osoby. Warto zastanowić się nad grawerem, jeżeli chcemy by prezent był bardziej spersonalizowany — można umieścić tam szczególną datę, napis — motto, lub po prostu własne imię, aby upominek był pamiątką, którzy przypomni o nas. Szklane figurki nadają się też na drobne upominki, ponieważ ich cena i dostępność nie sprawiają problemu. Mogą symbolizować ulubione zwierzę osoby, znak zodiaku, lub wspomnienie wspólnych historii. Alternatywą dla szklanych figurek, są figurki z drewna, figurki metalowe lub figurki porcelanowe.