Tablica korkowa

Tablica korkowa

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Tablica korkowa-poradnik Westwing

Lekka, praktyczna, na notatki lub zdjęcia – tablica korkowa pozwala na wielokrotne zmiany kompozycji. Nic więc dziwnego, że z biur szybko zawędrowała do aranżacji domowych wnętrz. To także świetne rozwiązanie do pokoju dziecięcego. Tablice korkowe bardzo łatwo zamontować i dopasować do niemal każdego wystroju wnętrza.

Długo zachowuje trwałość, mimo że można do niej często przypinać i odpinać chociażby pinezki. Dzięki tablicy korkowej nie trzeba wiercić dodatkowych otworów ściennych na mniejsze zdjęcia czy grafiki. A przyczepiane na niej notatki nie pozwolą o niczym zapomnieć.

Korek – materiał uniwersalny

Korek produkuje się z kory dęba korkowego. Największym eksporterem tego materiału jest Portugalia. Produkty wykonane z korka są lekkie, elastyczne, a poza tym nie przepuszczają wody. Nic więc dziwnego, że korek znalazł zastosowanie przede wszystkim przy produkcji win i szampanów. Oprócz tego ogromną popularnością cieszą się tablice korkowe, izolacje akustyczne i termiczne z korka przy budowie budynków, a także na przykład spławiki i rączki do wędek. Równie ciekawie prezentują się podłogi korkowe – nie są tak powszechne, a cechują się dużą odpornością i miękkością. Tablicę korkową można zaś najczęściej spotkać w biurach. Szybko i łatwo można do niej przyczepić notatki, wydruki czy grafiki, co ułatwia pracę i przyspiesza burzę mózgów przy planowaniu projektów. Dobrze więc, by tablica korkowa trafiła też do domowej strefy pracy.

Tablica korkowa do domowego biura

Tablica korkowa cechuje się dużą wytrzymałością, niemal bez końca można na niej przyczepiać i odczepiać wszelkie informacje. Sprawdza się szczególnie tam, gdzie często rodzą się pomysły i zmieniają materiały do pracy. Można na niej też łatwo umieścić ważne wiadomości czy przypomnienia – pomaga więc w organizacji planu dnia. Takie akcesoria jak tablica korkowa ułatwiają pracę w domowym biurze. Wybierając model dla siebie, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wymiary. W ich określeniu pomoże to, ile miejsca jest do dyspozycji, gdzie zawiśnie tablica, a także to, jak dużo materiałów i notatek jest w obiegu w ciągu dnia.

Tablica korkowa zawsze pomaga być na bieżąco – może motywować, jeśli znajdą się na niej sentencje i hasła, inspirować czy ułatwiać planowanie, przypominając o marzeniach podróżniczych. Tablicę korkową warto też spersonalizować, umieszczając tam na przykład ulubione zdjęcia. Taki autorski kolaż można łatwo zmodyfikować w każdej chwili! Równie istotna jest też rama tablicy – drewniana jest najbardziej neutralna aranżacyjnie, a metalowa pasuje do nowoczesnych aranżacji.

Salon, sypialnia i pokój dziecięcy

Tablicę korkową można również wykorzystać w innych miejscach niż domowa strefa pracy:

Salon – to wspaniałe miejsce na autorski kolaż. Na tablicy korkowej warto przypiąć zdjęcia przedstawiające ukochane osoby lub dokumentujące najwspanialsze przeżycia. Bez dodatkowego wiercenia i przekłuwania ścian można tam też przyczepić plakaty czy grafiki.

Sypialnia – tablica korkowa będzie dobrym miejscem na motywujące sentencje i tak jak w przypadku salonu, ulubione zdjęcia.

Pokój dziecięcy – dzieci są w ciągłym ruchu, a umiejętność planowania i dyscypliny warto ćwiczyć od najwcześniejszych lat życia. Tablica korkowa sprawdzi się do mapowania bieżących poczynań i dokumentowania zainteresowań. Dziecko z łatwością stworzy autorską kompozycję, czemu zawsze towarzyszy mnóstwo zabawy.

Tablica korkowa to akcesorium uniwersalne. Sprawdzi się i do planowania dnia, i do dokumentowania najważniejszych życiowych dokonań. Dobra organizacja myśli jest zawsze w cenie!