Tablica magnetyczna

Tablica magnetyczna

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Tablica magnetyczna-poradnik Westwing

Problem z organizacją i pilnowaniem zbyt wielu spraw? Porządek w myślach i planach pomoże zaprowadzić tablica magnetyczna. Można na niej wygodnie zapisywać informacje, przyczepiać do niej notatki za pomocą magnesów czy… spisywać cele na przyszłość. Tablice magnetyczne znakomicie sprawdzają się też w pokoju dla dzieci.

Nowoczesne akcesoria, które ułatwiają pracę i dostarczają rozrywki – tablica magnetyczna jest ich najlepszym przykładem. Warto szczególnie przyjrzeć się modelom dedykowanym dla dzieci. Użytkowanie tablic magnetycznych to świetny trening kreatywności!

Zalety tablicy magnetycznej

Tablica magnetyczna, często też nazywana tablicą magnetyczną suchościeralną, to typowy element wyposażenia biura – szczególnie w salach konferencyjnych, gdzie przeprowadza się burze mózgów. Pomaga rozpisać wszystkie potrzebne informacje, przyczepić notatki i wydruki za pomocą magnesów, a w razie potrzeby na sucho wszystko sprawnie zetrzeć. Zalety tablicy magnetycznej warto też odkryć w domu! Przyda się szczególnie osobom, które albo lubią planować i wszystko zapisywać, albo wręcz przeciwnie – mają z tym ciągły problem. Psychologowie udowadniają, że spisywanie celów do osiągnięcia bardziej motywuje do realizacji. Tablicę magnetyczną można nabyć w różnych rozmiarach: dość dużą (200×100 cm) dedykowaną raczej dla biur albo mniejszą (na przykład 90×60 cm) świetną do domu. Pasuje do każdej aranżacji. Powierzchnia jest lakierowana i solidna, producenci udzielają na nią długiej gwarancji – nawet 10 lat. Rama zaś jest najczęściej drewniana, aluminiowa albo z MDF-u.

Dla kreatywnych umysłów

Tablice magnetyczne to wymarzone akcesoria dla twórczych umysłów – przydatne i podczas rutynowej pracy, i kreatywnych rozważań. Można na nich:

  • rozpisywać plan dnia;
  • tworzyć kreatywne mapy myśli;
  • zapisywać pomysły i wykonywać szkice;
  • umieszczać motywujące hasła;
  • łatwo przyczepiać za pomocą magnesów wszelkie notatki, wycinki, wydruki i zdjęcia;
  • tworzyć spersonalizowane kolaże składające się z sentencji, zapisów myśli, fotografii czy dekoracji.

Tablice magnetyczne suchościeralne można na stałe zamontować w okolicach biurka albo umieścić na stojaku. Taki mobilny pomocnik ułatwi organizację dnia i… myśli. Powierzchnię tablicy wykonuje się zwykle z lakierowanej stali, stąd jej praktyczne właściwości „magnetyczne”. Niewielkie tablice, bogato dekorowane i kolorowe, doskonale zastąpią zaś zabawki w pokoju dziecięcym.

Tablica magnetyczna dla dzieci

Tablice magnetyczne dla dzieci mogą się stać ciekawymi, rozwijającymi kreatywność zabawkami edukacyjnymi. Już prosta tablica zachęci dziecko do zapisywania na niej myśli i rysowania. Warto pamiętać, że jest to bezpieczne zajęcie dla malucha, a poza tym można szybko zetrzeć rysunki i wykonać kolejne. Tablicę magnetyczną można przyczepić na ścianie lub umieścić na dopasowanym stojaku. Warto też zwrócić uwagę na ciekawsze, bardziej kolorowe formy tablic. Mogą być one wyposażone w półki na przybory do pisania i rysowania czy na przykład liczydło do pierwszych prób matematycznych. Tablica magnetyczna może też być układanką, gdy dołączone są do niej barwne klocki i drobne elementy. Dziecko może za ich pomocą odtwarzać gotowe historie lub kreować własne kompozycje.

Tablica magnetyczna dla studentów

Tablice magnetyczne to doskonałe rozwiązanie także dla studentów, szczególnie tych roztargnionych. Kiedy łączy się studia, z pracą lub innymi planami, istotna jest przede wszystkim dobra organizacja czasu i pracy. W tym właśnie pomocna okazuje się tablica magnetyczna – nie zajmuje dużo miejsca, ani nie wymaga bardzo dużych nakładów finansowych. Można umieścić na niej notatki, zapiski, terminy, spotkania i wiele innych użytecznych informacji. Jeżeli uczymy się języka obcego i nie możemy przyswoić pewnych zwrotów, można spróbować zapisać je na tablicy, by często na nie patrzeć, dzięki czemu samoistnie utrwalą się w naszej głowie. Jeżeli o czymś marzymy i potrzebujemy motywacji, tablica magnetyczna to idealne miejsce, które będzie nam przypominać o zamierzonym celu do którego dążymy. W łatwy sposób można wykorzystać tablicę do przyczepienia na niej drobnych dekoracji i zdjęć, by ozdobić pokój. Dużo zaletą tablicy magnetycznej jest jest trwałość, z pewnością długo posłuży, a jej czyszczenie nie będzie problematyczne, ani czasochłonne. Jeżeli na przykład uznamy, że nie potrzebujemy jej już w pokoju studenckim, bez problemu można znaleźć dla niej inne miejsce i w krótką chwilę zmienić jej zastosowanie.

Jeżeli jednak potrzebujemy, aby nasze zapiski nie zniknęły razem z wytarciem tablicy magnetycznej, alternatywą mogą być markery oraz flipcharty. Wybrać można zwykłe flipcharty stojące na nóżkach, oraz jeżdżące na kółkach. Jeżeli planujemy częste przenoszenie flipchartu, dobrym rozwiązaniem będzie wybór praktycznej wersji na kółkach.

Tablica magnetyczna w Westwing

Tablica magnetyczna przydaje się do porządkowania informacji i planowania dnia. W pokoju dziecięcym zaś daje pole do kreatywnej twórczości, może też być świetną zabawką wspomagającą naukę. Kolorowa lub minimalistyczna, każda ma swoje liczne zalety. Znajdź tablice magnetyczne, inne akcesoria biurowe oraz akcesoria do nauki dla dzieci na Westwing. Sprawdź także meble biurowe, meble do pokoju dziecięcego, meble do pokoju studenckiego, meble do sypialni. Skorzystaj z wyjątkowej oferty Westwing i zarejestruj się bezpłatnie na stronie. Co tydzień będziemy Cię informować o bieżących kampaniach sprzedażowych. Oferujemy tylko produkty najwyższej jakości. Dołącz do klubu zakupowego Westwing i korzystaj z rabatów do -70%. Poznaj radość zakupów online!