Taboret obrotowy

Taboret obrotowy

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Taboret obrotowy-poradnik Westwing

Pierwsze lofty pojawiły się w połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Stare fabryki i magazyny zaczęto przerabiać na budynki mieszkalne.  Moda na industrialne wnętrze zawitała również do Polski. Surowe, fabryczne wnętrza to dla wielu wymarzone lokum. Styl industrialny sprawdza się również w mniejszych przestrzeniach, dlatego żeby poczuć się jak w lofcie, niekoniecznie trzeba adaptować stary magazyn.

W urządzeniu wnętrza w stylu industrialnym dużą rolę odgrywają meble i dodatki. Najczęściej wykorzystuje się stare sprzęty, które po przeróbkach, często pełnią nowe funkcje. Jednym z nich jest taboret obrotowy, który z powodzeniem, można postawić w jadalni lub w gabinecie.

Taboret obrotowy

Taboret obrotowy w stylu industrialnym będzie fantastycznie prezentował się przy biurku. Wysokość taboretów można z łatwością regulować, co jest bardzo praktyczne, jeśli domownicy są różnego wzrostu. Dzięki możliwości zmiany wysokości taboret może również stać się barowym krzesłem podczas wieczornych spotkań ze znajomymi. Taboret obrotowy dobrze sprawdzi się przy kuchennym stole. W industrialnej kuchni możemy zestawić ze sobą kilka różnych taboretów. Przy metalowym stole świetnie prezentują się metalowe lub poliuteranowe krzesła w różnych kolorach.

Jaki taboret wybrać i gdzie go szukać?

Industrialne taborety obrotowe najczęściej wykonane są z metalu i drewna albo w całości z metalu. Żeby wnętrze miało bardziej niekonwecjonalny styl i przemysłowy charakter, warto ustawić przy stole kilka różnych taboretów. Warto poszukać ich w sklepach ze starymi meblami, na targach staroci lub na aukcjach internetowych. Taboretów obrotowych używano kiedyś bardzo często w gabinetach lekarskich czy szpitalach. Nawet jeśli mebel będzie trochę odrapany lub nadszarpnięty zębem czasu nie musi to oznaczać, że trzeba będzie go odnawiać. Styl wielkomiejskiego loftu charakteryzuje się właśnie tym, że nie wszystko jest idealne, a ewentualne rysy i zadrapania dobrze wpisują się w estetykę powarsztatowej przestrzeni.

W każdym nawet niedużym mieszkaniu można stworzyć klimat jak z nowojorskiego loftu. Wystarczy pamietać o kilku prostych zasadach:

• Ściany powinny być pomalowane na biało lub szaro, żeby optycznie powiększyć pomieszczenie.
• Jeśli ściany w mieszkaniu są ceglane, koniecznie trzeba je wyeksopnować.
• Warto uwidocznić elementy wentylacji lub instalacji elektrycznych.
• Dużą rolę w industrialnym wnętrzu odgrywa przemysłowe oświetlenie.
• Meble w stylu amerykańskiego loftu mają prostą, surową formę.

Włączając do wystroju niewielkie industrialne meble takie jak taboret obrotowy nadamy wnętrzu niepowtarzalny , industrialny styl. Fabryczne meble i dodatki są bardzo praktyczne a jednocześnie ponadczasowe dzięki swojej surowej formie. To prosty i niedrogi sposób na modne wnętrze.