Talerz do mikrofali

Talerz do mikrofali

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Talerz do mikrofali-poradnik Westwing

Mikrofalówka to praktyczne i wielofunkcyjne urządzenie. Pozwala na szybkie odgrzanie gotowych potraw, a także na przyrządzenie rozmaitych dań. Dzięki mikrofalówce można zaoszczędzić czas spędzany na przygotowywaniu posiłków. Jest też bardzo korzystna dla kieszeni – stołowanie się w barach i restauracjach jest drogie. Korzystanie z mikrofalówki ułatwiają praktyczne akcesoria, wśród których najważniejszy jest talerz do mikrofali.

Odpowiedni talerz do kuchenki mikrofalowej zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła w podgrzewanej potrawie. Zaleca się dobranie do niego dopasowanej pokrywki, która zapobiega rozpryskiwaniu się jedzenia w mikrofali. Dzięki temu potrawy nie wysychają w wyniku działania kuchenki. Ułatwia to też utrzymanie mikrofalówki w czystości. Pomagamy wybrać talerz do mikrofali i inne akcesoria do kuchenki mikrofalowej.

Solidny talerz do mikrofali.

Talerz do mikrofali to płaskie naczynie wykonane z grubego szkła żaroodpornego. Umieszczona na nim potrawa obraca się miarowo wewnątrz kuchenki, dzięki czemu zostaje równomiernie podgrzana. Wielkość talerza powinna być dokładnie dopasowana do rozmiarów urządzenia. Talerz o zbyt dużej średnicy będzie ocierał się o ścianki mikrofalówki. Naczynie jest dołączane do urządzenia w komplecie. Jeśli jednak ulegnie uszkodzeniu w sklepach AGD bez problemu dostaniemy pasujący zamiennik.

W niektórych kuchenkach szklany talerz do mikrofali można zastąpić tak zwanym talerzem typu crisp (ang. chrupiący, kruchy). Służy on między innymi do podpiekania frytek oraz pieczenia pizzy i zapiekanek – dania przygotowane w ten sposób przypominają te upieczone w piekarniku. Naczynie jest pokryte specjalną powłoką zapobiegającą przywieraniu potraw. Z tego powodu nie nadaje się do zastosowania w każdym urządzeniu! Mikrofalówka musi być wyposażona specjalną funkcję „crisp”.

Pokrywka na talerz do mikrofali

Szklany talerz do mikrofali warto wyposażyć w dodatkową pokrywkę. Specjalny klosz musi mieć rozmiar dopasowany do talerza i kuchenki. Nie może dotykać żadnej części mikrofalówki. Duże znaczenie ma też materiał, z jakiego jest wykonany. Powinno to być tworzywo sztuczne wysokiej jakości: bezpieczne dla żywności, odporne na działanie temperatury i łatwe w pielęgnacji.

Naczynia do kuchenki mikrofalowej

Odgrzewając jedzenie w mikrofalówce, należy zwrócić uwagę na to, czy naczynie może być bezpiecznie używane w kuchence mikrofalowej. Nie należy wstawiać do mikrofali naczyń metalowych albo zawierających metalowe elementy. Lepiej unikać talerzy ze złotym paskiem. Najbezpieczniej jest używać w mikrofalówce wyłącznie naczyń z odpowiednim oznaczeniem

Akcesoria do mikrofali

Aby korzystanie z kuchenki mikrofalowej było szybkie i proste, można ją wyposażyć w dodatkowe części, jak najlepiej dostosowane do swoich potrzeb. Wśród praktycznych akcesoriów do mikrofali godne uwagi są przede wszystkim:

Naczynie do gotowania na parze – dzięki takiej obróbce cieplnej produkty nie tracą wartości odżywczych. Są zdrowsze i smaczniejsze.

Forma do gotowania jajek w mikrofalówce – umożliwia przygotowanie jajka na miękko w kilkanaście sekund. Jajko na twardo jest gotowe w czasie krótszym niż minuta.

Podstawka pod butelkę – umożliwia równomierne podgrzanie mleka w butelce. To idealne rozwiązanie dla rodziców małych dzieci!