Talerze deserowe

Talerze deserowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Talerze deserowe-poradnik Westwing

Talerz deserowy to najmłodszy brat talerza obiadowego. Pomiędzy nimi jest jeszcze tak zwany talerz zakąskowy. Średnica talerza deserowego wynosi przeważnie od 17 cm do 19 cm. Talerze deserowe zazwyczaj wchodzą w skład kompletu zastawy stołowej. Można jednak nabyć je oddzielnie. Często dostępne są w krótkich seriach i designerskich wzorach od najlepszych projektantów. Zobacz, jak wybrać idealny talerz deserowy na swój stół!

Jaki talerz deserowy wybrać?

Wzornictwo talerzy deserowych jest nieograniczone. Każdy znajdzie dla siebie coś, co spełni jego oczekiwania. Jeśli talerz deserowy nie jest jednym z akcesoriów wchodzących w skład kompletu zastawy stołowej, można nabyć kilka sztuk talerzy oddzielnie.

Różowe talerze deserowe

Jeśli całość ma współgrać i harmonizować z klasycznym wnętrzem, dobrze jest wybrać talerze deserowe pasujące kolorystyką do posiadanego zestawu obiadowego. Talerze deserowe można też dobrać do wzoru i koloru filiżanek na kawę lub herbatę, która zwykle podawana jest wraz z deserami.

Porcelanowe talerze deserowe

Najbardziej klasyczne będą talerze białe, ceramiczne. Z kolei najelegantsze są te zrobione z prawdziwej porcelany – jednak nie trzeba ich chować w szafce i wyjmować jedynie na szczególne okazje. Dzięki pięknym, ozdobnym talerzom deserowym każdy podwieczorek lub spotkanie przy herbacie z przyjaciółmi będzie może mieć nastrój wyjątkowego wydarzenia.

Talerze deserowe, czyli prosty sposób na ożywienie zastawy

Dobrym pomysłem na ożywienie klasycznej zastawy stołowej, przy aranżacji nowoczesnego wnętrza, jest dokupienie zestawu talerzy deserowych o zupełnie innej fakturze, kolorze i z innego tworzywa niż reszta kompletu. Takie talerze mogą być wykonane na przykład z metalu albo szkła czy też z tworzyw sztucznych.

Eleganckie talerze deserowe z porcelany

Nowocześnie i ciekawie wyglądają talerze deserowe o innym od reszty zestawu kształcie. By odmienić wygląd stołu, warto czasem zaszaleć i klasyczny, biały, porcelanowy komplet talerzy uzupełnić talerzami deserowymi o ciekawym, geometrycznym kształcie!

nowoczesne talerze deserowe