Talerze dla dzieci

Talerze dla dzieci

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Talerze dla dzieci-poradnik Westwing

Wielu rodziców boryka się z problemem niechęci dzieci do spożywania posiłków: maluchy grymaszą, marudzą, a każda próba namówienia ich do jedzenia kończy się krzykiem i płaczem. Problem ten może rozwiązać odpowiedni zestaw naczyń – wesołych, kolorowych, przedstawiających postaci z bajek, ale zarazem łatwych do mycia i przede wszystkim bezpiecznych. Talerze dla dzieci mogą być wykonane z plastiku, papieru lub stali nierdzewnej, a ich wybór zależy od wieku pociechy oraz gustu rodziców. Oto kilka praktycznych porad, jak wybrać idealne talerzyki dla dzieci.

Bezpieczeństwo i zachęta do jedzenia

Wszystkie naczynia przeznaczone dla najmłodszych domowników muszą charakteryzować się przede wszystkim bezpieczeństwem. Spożywanie posiłków na tradycyjnej, szklanej lub porcelanowej zastawie, zwłaszcza jeśli maluch grymasi przy jedzeniu i ze złości zdarza mu się czasem zrzucić talerz ze stołu, może skończyć się bowiem niepotrzebnymi wypadkami i koniecznością sprzątania potłuczonego szkła. Dlatego warto zainwestować w specjalne talerze dla dzieci, które będą odporne nawet na upadki z dużej wysokości, nie zniszczą się i nie popękają.

Jednocześnie talerze dla dzieci powinny wizualnie zachęcać maluchy do jedzenia. W sklepach znaleźć można rozmaite produkty: kolorowe, wesołe, z zabawnymi obrazkami lub talerze z popularnymi bajkowymi postaciami. Największą frajdą dla każdego dziecka będzie udział we wspólnych zakupach i wybór naczyń przeznaczonych tylko dla niego. Samodzielnie wybrane przez pociechę kuchenne akcesoria, czyli talerze, sztućce oraz kubek, mogą sprawić, że spożywanie posiłków stanie się dla niego przyjemnością i formą zabawy.

Talerze dla dzieci – jakie wybrać?

Decyzję dotyczącą koloru lub postaci, jaka znajduje się na naczyniach lepiej zostawić dziecku, natomiast rodzice powinni wybrać materiał, z jakiego zostały wykonane. Talerze dla dzieci muszą bowiem być bezpieczne i funkcjonalne.

  • Plastikowe talerze dla dzieci – są najczęściej wykonywane z tworzyw sztucznych, które nie zawierają żadnych substancji szkodliwych. Warto jednak sprawdzić, czy posiadają odpowiednią rekomendację, np. Instytutu Matki i Dziecka.
  • Papierowe talerze dla dzieci – sprawdzają się przede wszystkim podczas organizowanych maluchom przyjęć i zabaw. Z powodzeniem można z nich jeść ciasto, owoce oraz niewielkie, kolorowe kanapeczki.
  • Emaliowane talerze dla dzieci – naczynia emaliowane powinny znaleźć się w każdej kuchni, gdyż są estetyczne, wytrzymałe i nietłukące. Dla maluchów idealne będą naczynia z kolorowym wzorem lub ulubionym bohaterem kreskówki.
  • Talerze dla dzieci ze stali nierdzewnej – materiał odporny na korozję, upadki z dużej wysokości, można go myć w zmywarce. Są niezastąpione również na co dzień, gdyż ładnie prezentują się na stole.

Idealny pomysł na prezent

Talerze dla dzieci – w zestawie ze sztućcami, kubkiem oraz niewielką miseczką – to znakomity pomysł na prezent dla nowonarodzonego członka rodziny lub kolegi dziecka, który akurat obchodzi urodziny. Korzystanie z nich będzie dla wielu dzieci prawdziwą przyjemnością.

Jeżeli specjalistyczne talerze dla dzieci nie są już potrzebne, bo maluch bez problemu korzysta z tradycyjnej zastawy, nie warto się ich pozbywać, ale podarować rodzinie lub znajomym, którzy spodziewają się potomka. W sklepach znaleźć można naczynia naprawdę wysokiej jakości, które nawet po kilkunastu miesiącach użytkowania nie zniszczą się i będą wciąż wyglądały jak nowe. Zamiast składować je w starym pudle na strychu albo wyrzucać, lepiej nadać im drugie życie.

Talerze dla dzieci to świetny sposób na rozwiązanie problemów z niejadkiem. Znajdź więc swoje inspiracje i wybierz te najlepsze dla ciebie oraz twojej pociechy!