Talerze plastikowe

Talerze plastikowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Talerze plastikowe-poradnik Westwing

Naczynia jednorazowe stanowią bardzo wygodne rozwiązanie w wielu sytuacjach, kiedy używanie tradycyjnej zastawy jest utrudnione lub nawet niemożliwe. W sklepach znaleźć można mnóstwo tego typu produktów, ale najpopularniejsze są bez wątpienia plastikowe sztućce, tacki, a zwłaszcza – talerze. Akcesoria tego typu, jeszcze niedawno używane tylko podczas letnich przyjęć w ogrodzie lub spotkań z przyjaciółmi przy grillu, coraz śmielej wkraczają do mieszkań i stanowią podstawę wyposażenia kuchni oraz jadalni. Oto kilka pożytecznych podpowiedzi, jak wybrać praktyczne, ale i ładnie wyglądające talerze plastikowe.

Plastikowy talerz – ogrodowy niezbędnik

Plastikowe talerze to nieodzowne akcesoria dla osób, które uwielbiają letnie przyjęcia w ogrodzie i związane z nimi grillowanie. Dzięki nim, nie trzeba tracić czasu na wynoszenie z domu tradycyjnej, szklanej zastawy, odnoszenie jej po imprezie i zmywanie. Goście oraz domownicy nie muszą też martwić się, że talerz spadnie ze stołu, ubrudzi się lub stłucze – w takim wypadku wystarczy wziąć z opakowania kolejną sztukę.

Talerze plastikowe, w przypadku grillowania czy pikniku, górują także nad swoimi odpowiednikami wykonanymi z papieru. Papierowe talerzyki, choć są cenione przez wiele osób, mogą przesiąknąć wypływającym z potraw tłuszczykiem lub sosem, którym polana została sałatka. W takim przypadku o poplamienie ubrania nietrudno. Plastikowe talerze w zupełności likwidują taką możliwość, a do zachowania czystości i otarcia ust po posiłku wystarczą zwykłe serwetki.

Talerze plastikowe – jakie wybrać?

Choć wydaje się, że talerze plastikowe to bardzo zwyczajne przedmioty, w sklepach znaleźć można wiele ich rodzajów.

  • Talerze plastikowe jednorazowe – jak sama nazwa wskazuje, po wykorzystaniu wyrzuca się je do worka na śmieci, nie tracąc czasu na zmywanie. Znakomity wybór na wszelkie plenerowe imprezy: pikniki, wycieczki rowerowe, ogniska.
  • Talerze plastikowe dla dzieci – świetne rozwiązanie dla rodziców urządzających swoim pociechom kinderbal. Znajdujące się na nich kolorowe nadruki z postaciami z bajek sprawiają, że przygotowane posiłki znikają w mgnieniu oka, a dodatkowo nie trzeba martwić się, że podczas zabawy dzieci zrzucą je ze stołu i potłuką.
  • Talerze plastikowe ozdobne – najczęściej w kolorze srebra, złota, bogatej czerwieni lub fioletu, z dekoracyjnymi, tłoczonymi obramowaniami. Wykorzystywane jako tacki na kanapki i tartinki podczas bardziej oficjalnych okazji, np. ogrodowych eleganckich przyjęć biznesowych.

A może do domu?

Coraz większą popularnością cieszą się także talerze plastikowe wielokrotnego użycia, wykorzystywane jako codzienna zastawa, na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia od tradycyjnych szklanych lub ceramicznych talerzy. Wykonane z solidnego, grubego plastiku talerze plastikowe znakomicie znoszą kontakt z gorącymi potrawami, a także mycie w zmywarce. W sklepach znaleźć można produkty o rozmaitych kolorach – króluje oczywiście biały, choć swoich miłośników mają również talerzyki w odważnych odcieniach zieleni czy błękitu.

Używane na co dzień talerze plastikowe to opcja dla osób ceniących praktyczność i wygodę, a także chcących spożywać posiłki bez obaw, że porcelanowy element rodowej zastawy wypadnie z ręki i rozbije się. Talerze plastikowe sprawdzą się również we wszystkich kuchniach urządzonych w nowoczesny, funkcjonalny sposób – tam, gdzie króluje niebanalność i oryginalny design. Będą świetnie prezentować się na stole z blatem z przezroczystego szkła lub w sąsiedztwie błyszczących, stalowych sztućców.

Talerze plastikowe, czy w wersji jedno- czy wielokrotnego użytku, powinny znaleźć się w każdym domu. Dzięki naszym poradom także docenisz ich praktyczne i wygodne użycie!