Talerzyki do ciasta

Talerzyki do ciasta

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Talerzyki do ciasta-poradnik Westwing

Pyszny kawałek ciasta podany na niedużym, pięknym talerzyku robi dobre wrażenie i sprawia, że spożywanie deseru staje się jeszcze przyjemniejsze. „Zjada się” go wówczas także oczami! Dlatego akcesoria kuchenne warto uzupełnić o praktyczne i ładne talerzyki do ciasta. Domowa zastawa zyskuje dzięki nim eleganckiego charakteru, a serwowane ciasta będą się prezentować zupełnie jak w eleganckiej cukierni!

Talerzyki do ciasta można łatwo dopasować do posiadanej zastawy stołowej, zestawu filiżanek albo wystroju jadalni. Dostępne w sklepach produkty do serwowania deserów oferują olbrzymi wybór kształtów, kolorów i materiałów. Wcale nie musi to być porcelana! Talerzyki do ciasta mogą być wykonane ze szkła albo wysokiej jakości tworzywa sztucznego – te ostatnie polecamy zwłaszcza na przyjęcia na świeżym powietrzu.

talerzyki do ciasta białe

Klasyczne talerzyki do ciasta

Typowy talerzyk do ciasta jest nieco mniejszy od talerza śniadaniowego i ma około 17–21 cm średnicy. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów talerzy, talerzyki do ciasta mogą mieć najróżniejszą formę. Dominują naczynia okrągłe, chociaż coraz większą popularnością cieszą się talerze kwadratowe. Interesującą propozycją jest zastawa deserowa stylizowaną na kwiaty i liście. Talerzyki deserowe mogą być częścią zestawu kawowego albo stanowić osobny komplet. W bardziej klasycznym wydaniu powinny być dopasowane do stylu zastawy obiadowej oraz wystroju jadalni. Nowoczesne talerzyki do ciasta mogą natomiast kontrastować z nakryciem stołu i odgrywać rolę wyrazistego elementu dekoracyjnego.

talerzyki do ciasta zestaw

Oryginalne talerzyki do ciasta

Interesującym sposobem podania deseru jest filiżanka z podstawką na ciastko. Spodek filiżanki (lub kubka) jest specjalnie wydłużony, tak aby zmieścił się na nim kawałek ciasta albo babeczka. W ten sposób często podajesię muffinki w modnych kawiarniach i cukierniach. Takie nietypowe talerzyki do ciasta z pięknie zdobionej porcelany mogą być ciekawym sposobem na urozmaicenie nakrycia stołu. Świetnie sprawdzą się na niewielkim stoliku kawowym, na którym tradycyjna zastawa może się po prostu nie zmieścić.

talerzyki do ciasta w kwiaty

Eleganckie widelczyki do ciasta

Talerzyki do serwowania deserów najlepiej czują się w towarzystwie specjalnych widelczyków do ciasta. Sztućce te są zbliżone wielkością do łyżeczki do herbaty i najczęściej mają trzy zęby. Zestaw widelczyków może być dopasowany do pozostałych sztućców albo tylko do talerzyków do ciasta, z którymi powinny się dobrze komponować. Nakrywając stół warto pamiętać, że widelczyki do deserów umieszcza się bezpośrednio nad talerzem. Jeżeli dodatkowo kładzie się też łyżeczkę deserową, to jej trzonek powinien się znajdować po prawej stronie, a trzonek widelczyka – po lewej.

talerzyki do ciasta we wzory

Akcesoria do serwowania ciast i deserów

Wygodne sztućce do jedzenia i talerzyki do ciasta to nie jedyne akcesoria do serwowania deserów. Praktyczne akcesoria kuchenne do serwowania ciasta obejmują też sztućce do krojenia i nakładania oraz talerze do podania na stół:

Łopatka do ciasta – szeroki nóż, który ułatwia krojenie ciasta i przekładanie go na talerz. Przydaje się zwłaszcza do serwowania tortów.

Talerz do ciasta – służy do eleganckiego podania ciasta na stół. Ze względu na regularny kształt kawałków serwowanych wypieków bardzo wygodny jest kwadratowy lub prostokątny talerz do ciasta. Porcelanowa taca ma przeważnie około 35 cm długości.

Patera do ciasta – czyli duży talerz na nóżce. Pozwala pięknie wyeksponować ciasto lub tort.

Patera na muffinki – ma kilka poziomów, na których można umieścić większą liczbę babeczek.

talerzyki do ciasta porcelanowe

Talerzyki do ciasta i nie tylko – odkryj radość zakupów z Westwing!

Co zrobić, aby skorzystać z oferty Westwing i zamówić nowe talerzyki do ciasta? Zarejestruj się na naszej stronie, korzystając z zamieszczonego u góry formularza rejestracyjnego, a następnie zaloguj się, żeby przejrzeć aktualne kampanie sprzedażowe. Co tydzień będziemy informować Cię o bieżących kampaniach i wyprzedażach. Znajdziesz w nich oryginalne meble i akcesoria wybrane specjalnie przez nasz zespół stylistów. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami oferując najwyższej jakości produkty w atrakcyjnych cenach. Wiele z nich to wyroby unikatowe, dostępne w ramach limitowanych kolekcji autorstwa znanych projektantów. Już dziś dołącz do Westwing i wyrusz na ekscytującą wyprawę do świata pięknych wnętrz!