Tapeta pomarańczowa

Tapeta pomarańczowa

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Tapeta pomarańczowa-poradnik Westwing

Pomarańczowy  to kolor niezwykły. Nasuwa skojarzenia z zachodzącym słońcem i słodyczą dojrzałych pomarańczy. Do wnętrza zawsze wnosi sporo optymizmu i pogody ducha. Są tacy, którzy uznają kolor pomarańczowy za zbyt jaskrawy i krzykliwy. Inni chętnie wykorzystają we wnętrzu jego słoneczną energię. Oranż sprawdza się we wnętrzach minimalistycznych, jako kontrast dla dominującej bieli, i w pełnym barwnego szaleństwa w stylu boho. We wnętrzach inspirowanych latami 60. ubiegłego wieku będzie symbolem awangardy. Tapeta pomarańczowa to odważny wybór. Z pewnością jednak odmieni diametralnie charakter przestrzeni.

Tapeta pomarańczowa w stylu afrykańskim

Odmiana stylu kolonialnego inspirowana Afryką odznacza się zamiłowaniem do słonecznych barw i kolorów ziemi. W takiej aranżacji królują kolory: brązowy, beżowy, żółty i pomarańczowy. Ważną rolę odgrywa tu oświetlenie. W czasach kolonialnych w gorącym klimacie przed nadmiarem słońca chroniono się za pomocą żaluzji i rolet. Po zmroku we wnętrzach inspirowanych stylem afrykańskim dobrze postawić na punktowe światła boczne, które zapewnią kameralną, intymną atmosferę. Do aranżacji afrykańskich najlepiej wybierać tapety w ciepłych barwach. Tapeta pomarańczowa okaże się w tym wypadku strzałem w dziesiątkę. Będzie pasować do poduch i dywanów w lamparcie cętki, oraz skórzanych sof. Na jej tle doskonale zaprezentują się meble z rattanu i ciemnego drewna. Tapeta pomarańczowa może przedstawiać dzikie zwierzęta lub zachód słońca na sawannie. Tapeta pomarańczowa znakomicie rozświetli wnętrze, w którym powinno się znaleźć miejsce na typowo afrykańskie akcesoria – figurki, maski, skórzane bębny, trofea myśliwskie.

Tapeta pomarańczowa w stylu pop art

Styl pop art kocha produkty z tworzyw sztucznych i żywe, wręcz krzykliwe kolory. Tapeta pomarańczowa wniesie do takiej aranżacji mnóstwo optymizmu. Warto wybrać tu tapetę winylową w brązowo-białe kwadraty. Abstrakcyjne wzory na ścianach wnętrz pop art nadadzą pomieszczeniu bardziej indywidualny charakter. Inny wariant to tapeta pomarańczowa papierowa. Jej cena nie będzie wysoka, a efekt może być bardzo atrakcyjny. W tym wypadku można postawić na tapetę z komiksowymi obrazkami. Świetnym pomysłem okaże się także wybór tapety z warholowskim portretem którejś z ikon popkultury. Będzie stanowiła idealne tło dla mebli z tworzyw sztucznych i wygodnych foteli o futurystycznych kształtach.

Tapeta pomarańczowa w stylu boho

Słońce, wyraziste kolory oraz inspiracje etniczne – oto, czego należy się spodziewać po stylu boho. Tu znajdzie się miejsce na hipisowskie koraliki, buddyjskie mandale, orientalne lampiony lub reprodukcje obrazów Fridy Kahlo. Pomarańczowe mogą być na przykład pamiątki przywiezione z Tybetu. Kolor pomarańczowy kojarzy się również ze słonecznym Meksykiem. Tapeta pomarańczowa w stylu boho może być wzorzysta i ozdabiana wzorami etnicznymi. Ciekawie prezentować się będzie tapeta pomarańczowa z motywem mandali. Tapeta jednolita kolorystycznie będzie z kolei stanowić znakomite tło dla mebli w żywych kolorach i międzykulturowych akcesoriów, których we wnętrzach boho nie brakuje.

Tapeta pomarańczowa zawsze wniesie do wnętrza optymizm i powiew awangardy. Warto wpuścić do domu odrobinę słońca.